Відхід від борщового набору: Україна переходить на екзотичні овочі

16 вересня 2019, 07:30 4007

На екофермі «Стодола» зібрали перші 50 кг поки що екзотичного для України овоча — cucamelon, мексиканський кавуновий огірок, по-науковому — мелотрія.

Про це розповів AgroPortal.ua засновник компанії «Стодола Щира Їжа» Ян Островський.

«Продовжуємо збирання, нелегка це справа, цих малюків збирати в густих ліанах. На смак цей овоч як огірок з післясмаком лайма. Як на мене, то свіжий він для нас має нетрадиційний смак, хоча в Штатах, бачу по інстаграму, його додають в салати. А от при маринуванні овоч стає близьким до звичайного огірка, тому мені і цікавий, як бебі овоч в банці», — розповідає Ян Островський. 

За його словами, мексиканський кавуновий огірок він вирощує в тестовому режимі другий рік — невелику кількість в різних умовах, відкритий і закритий грунт, через розсаду і прямий висів. Зазначає, що урожайність вже краща, ніж минулого року, але є ще над чим працювати. Наприклад, цього року багато рослин втратили через ураган з градом, тому вже прийняте рішення — наступного року вирощувати овоч лише в теплиці.

«Поки що продукцію з мексиканського кавунового огірка ще не продавали, випробовуємо різні маринади і возимо на виставки за кордон, вивчаю ринок та попит на даний продукт. Можливо, цього року дамо невелику партію на Гудвайн. Плануємо виставляти продукт на виставках Anuga і Biofach. Якщо буде реальний інтерес, на наступний рік ризикну на об»єм побільше. Місце для подібної екзотики є», — зазначає Ян Островський і додає, що на даному етапі головне, навчитись виходити в хорошу урожайність і правильно переробляти через маринування, ну в потім активно просувати на ринок.

Крім мексиканського кавунового огірка господарство вирощує бамію, чорний корінь скорцонера, різнокольорові фізаліси, перці та томати черрі. Тож «Стодола Щира Їжа» є чим здивувати гурманів.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua