Сучасні технології: про особливості вирощування зелені та овочів у модернізованих теплицях
Поліський університет отримав грант на боротьбу з бур’янами у землеробстві
Як побудувати успішну кар'єру в агрокомпанії сьогодення
Під час онлайн-зустрічі «Контроль витрат у виробництві зернових культур» своїм професійним досвідом та експертизою в сфері складання та ведення бюджету для агропідприємств поділилася Олена Ворона, к.е.н, директорка з операційної діяльності Групи АГРОТРЕЙД.
У закордонному просторі існує кліше, що Україна — житниця Європи, чи найбільший експортер соняшнику та соняшникової олії. Така ситуація має дві сторони медалі. З одного боку, зернові та технічні олійні культури є максимально важливими для розвитку інших господарств. З іншого — другий рік поспіль спостерігається скрутне становище аграріїв, яке зумовлене не лише війною, а й відсутністю державної політики у сфері розвитку даного напряму.
Освітній проєкт «Агрокебети» спільно з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» провели другий безкоштовний вебінар для студентів-аграріїв та молодих спеціалістів із першого напрямку проєкту «АгрокебетиPRO: навчання, менторство, працевлаштування та підприємництво», який реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Освітній проєкт «Агрокебети» спільно з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» розпочали серію вебінарів із першого напряму проєкту «АгрокебетиPRO: навчання, менторство, працевлаштування та підприємництво», який реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Рівень повного доходу агрономів (заробітна плата + бонуси) у кінці 2022 року збільшився на 9-55% залежно від посади та компанії у порівнянні з ситуацією в березні 2021-го. Таке зростання більшою мірою пов’язане зі зміною системи бонусування, що була прийнята ще до початку повномасштабної війни.
Сумський національний аграрний університет (СНАУ) спільно з Королівським аграрним університетом Великобританії розпочинає реалізацію міжнародної програми спільних подвійних дипломів.
Зважаючи на потреби українського агробізнесу, другий сезон навчального проєкту Open Agro University стартує з оновленими професіями. 115 студентів проходитимуть навчання за 7 спеціальностями: агроном, енергетик, інженер КВПтаА, інженер-механік (агро/заводи) та інженер-технолог (олія/лабораторія та елеватори).
У Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти презентували літопис «Освіта у вогні», в якому зібрано реальні свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу очима освітян та студентства з усієї України.
Традиційно на базі Олустверської школи обслуговування та сільської економіки (Естонія) у вересні відбувся міжнародний конкурс з оранки, в якому брали участь 28 країн. Україну цьогоріч представляв студент 3-го курсу Колківського ЦПО Юрій Матвійчук.
Українські жінки чого не вміють, того навчаться, ще й чоловічу роботу подужають. Оксана Стахурська з Тернопільщині вже 9 років вправно кермує трактором МТЗ 892.2 з прес-підбирачем WELGER-45.
Сфера сільського господарства входить до десятки найбільш активних на українському ринку праці. На неї припадає 4% від усіх актуальних вакансій на кадровому порталі grc.ua. У багатьох сферах через війну цей показник значно знизився, проте сільське господарство тримає марку. У серпні 2021 р. на ці вакансії припадало теж 4%, а середній показник за весь рік склав 4,1%.
Soft skills — «м’які навички», непритаманні конкретним професіям. Це особистісні якості, які допомагають результативно виконувати роботу та успішно будувати майбутню кар’єру.
Проєкт «Агрокебети» в онлайн-форматі провів День відкритих дверей у Національному університеті біоресурсів та природокористування. Про новітню магістерську програму всім бажаючим розповідали бізнесмени, викладачі, випускники та теперішні студенти «Агрокебетів».
Національний університет біоресурсів і природокористування України 20 липня 2022 року проведе форум «SEВ-2022».