Фахівці на межі кількох спеціальностей — шлях, який обирає Уманський національний університет
Держзамовлення на аграрні спеціальності в Україні зросте на 7%
На Сумщині відкрили центр підготовки трактористів
Уже четвертий рік поспіль Kernel запрошує студентів і випускників до навчання у своєму освітньому проєкті Open AgriTech University (OAU). Старт цьогорічного сезону відзначили традиційним святковим відкриттям і оновленим форматом, який повністю відповідає технологічному вектору розвитку компанії Kernel як сучасного лідера в галузі AgriTech.
Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт №13107, який передбачає зміни у системі професійної освіти. Зокрема, документ посилює фінансову автономію закладів освіти, а замість 18 їхніх типів залишає два — професійний коледж і навчальний центр.
В аграрному коледжі на Полтавщині відкрили факультет із переробки продукції бджільництва. Ідею створення такого факультету подали досвідчені медовари, члени ГО «Гільдія медоварів України». Подібні факультети відкриватимуть і в інших навчальних закладах України.
У 2024 році аграрний ринок праці зосереджувався на стабілізації та утриманні персоналу, що значною мірою відображалося в динаміці доходів — очікування щодо їх зростання в середньому реалізувалися на рівні 10%.
Цьогоріч на Полтавщині розпочали безкоштовно навчати жінок професіям, які традиційно вважали «чоловічими». Перша група трактористок нині навчається в Хоролі.
Сільське господарство України переживає новий етап розвитку, де органічне виробництво стає не просто трендом, а необхідністю. Світові зміни клімату, посилення екологічних стандартів і європейський курс країни вимагають нових підходів до аграрної освіти. І саме студенти аграрних закладів можуть стати рушійною силою цього процесу.
Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентували рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2024».
На Полтавщині завершують облаштування майстерень у трьох закладах професійно-технічної освіти. Це роблять у межах проєкту від Міносвіти «100 майстерень».
У 2025 році очікуються значні зміни на глобальному ринку праці. Стабілізація економічних перспектив і зниження інфляції до 3,5% супроводжуються найнижчим рівнем безробіття з 1991 року — 4,9%.
Сьогоднішні студенти магістратури аграрних університетів уже невдовзі стануть спеціалістами агрокомпаній, а у майбутньому, можливо, і власниками агробізнесів. Тому їм дуже важливо навчитися ефективно вирішувати задачі та співпрацювати з фінансовими установами.
В Україні доволі високий відсоток рівня переробки олійних культур — 71% у грошовому вимірі за останні три роки, чого не скажеш про зернові — всього 1,5%. Втім, брак кадрів відчувають обидва сектори, і ситуація лише погіршується.
Компанія Agrohub провела кадрове дослідження різних посад агрономічної служби, в якому взяли участь 8 великих і середніх агрохолдингів із сумарним земельним банком більше 1,5 млн га.
На платформі Дія.Освіта стартував перший безкоштовний спеціалізований освітній серіал «Чизмонгер» від ProCheese Академії для працівників ритейлу. Серіал спрямований на початкову підготовку професіоналів сирної справи, пропонуючи базові знання та навички, необхідні для ефективної роботи з сиром і збільшенням продажів.
Семеро слухачів на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості завершили 5-денний курс «Керування агродроном під час виконання сільськогосподарських робіт».
В Україні починають реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони стали сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри.
Майбутнє сільського господарства є основною темою для обговорення серед фермерів, агрокомпаній, урядів та науково-дослідницьких установ, які шукають інноваційні рішення для розв'язання проблем зміни клімату, продовольчої безпеки та впровадження сталих методів ведення сільського господарства.