Період невизначеності: на яких умовах український цукор поїде до ЄС?
Складні та з мікроелементами: які добрива обирають українські аграрії
Великий виробник свинини планує розширювати бізнес в Україні. Які кроки на часі?
Провідна світова виставка професійного тваринництва EuroTier 2024 відбудеться з 12 по 15 листопада в Ганновері, Німеччина. Організатором виставки є DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство) — некомерційна асоціація, яка сприяє поширенню знань у сільському господарстві. Виставка збирає більше 2100 компаній, зокрема цього року п'ять з України, і 120 000 відвідувачів.
Тваринництвом потрібно жити, тоді воно буде не соціальним проєктом, а бізнесом. Таке переконання у керівника Борзнянської філії Української молочної компанії, гірничого інженера за першою освітою Ігоря Хлистуна. Постійний розвиток та пошуки своєї справи після вимушеного переїзду з Горлівки привели його у цю галузь.
Рада директорів компанії ІМК на початку літа ухвалила низку кадрових рішень, серед яких — призначення новим гендиректором Олександра Вержиховського, який відповідатиме за поточне операційне управління та реалізацію як короткострокових, так і довгострокових планів відповідно до стратегії компанії.
Трохи менше двох років тому, у вересні 2022-го, село Хотімля Харківської області, що за 46 км від кордону з росією, було деокуповане. Відтоді засновниця ферми «Пані Юпітер» Наталія Коваль розпочала новий шлях повернення до показників, досягнутих до повномасштабного вторгнення.
KMZ Industries (ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод») є одним із найдосвідченіших і найтехнологічніших українських виробників та постачальників комплексних рішень для зберігання та обробки зерна. Маючи власне конструкторське бюро, монтажний підрозділ, сервісну службу та відділ автоматизації елеваторів, компанія співпрацює з представниками агробізнесу найрізноманітнішого масштабу як в Україні, так і далеко за її межами.
Українські фермери переживають непрості часи: війна, роз’єднаність, брак обігових коштів, дефіцит виробничих і трудових ресурсів. Але попри все вже майже 35 років цей устрій рухається, фермерів в Україні більшає. Однак така форма господарювання нині має величезні загрози.
Рентабельність тваринництва в Україні навіть у найгірші роки не опускалася нижче 15%. Високі прибутки в рослинництві трапляються насправді не так часто. Натомість тваринництво, якщо його нормально розвивати, завжди даватиме стабільний прибуток.
Українська універсальна біржа (УУБ), яка майже півтора року тому подарувала ринку безкоштовний телеграм-бот Агромаркет УУБ для купівлі та продажу сільськогосподарської продукції, — перед початком старту нової ініціативи та з іще більш цікавими рішеннями.
В Україні складно знайти сільгоспвиробника, якого оминула технологія точного землеробства: одні вже є передовими користувачами, інші перебувають на різному рівні її освоєння. За нинішніх умов аграрії намагаються оптимально використовувати ресурси, мінімізують затрати на виробництво, і якраз точне землеробство є тим інструментом, який робить агробізнес ефективнішим.
Недригайлівська селищна громада на Сумщині створена у 2016 році, вона знаходиться на трасі Київ – Суми – Юнаківка. Головний напрям розвитку — сільське господарство.
Виробництво волоського горіха у світі щороку зростає на 7,23% упродовж останніх років. До четвірки найбільших світових країн-виробників волоського горіха належить Китай, США, Чилі, Україна. За виробництвом та експортом Україна посідає перше місце у Європі й четверте — у світі.
«Велесова ферма» — одне з небагатьох сімейних господарств на Сіверщині та в Україні, яке працює над збереженням зникомих українських порід корів. Таких приватних господарств, на жаль, замало, адже сьогодні здебільшого тваринницькими фермами займаються великі виробничі підприємства.
Сорго — перспективна культура для посушливих регіонів, що успішно замінює кукурудзу. Досліджувати сорго різної селекції, сприяти переробці та поширенню його видів планують у новоствореному Інституті сорго.
За період повномасштабної війни сотні сільськогосподарських підприємств зазнали руйнувань, а деякі взагалі втратили бізнес. Чи не щодня дістається від окупантів українським аграріям, які працюють на прифронтових територіях або наближені до зон активних бойових дій. Проте сільгоспвиробники не зупиняються і продовжують підіймати економіку та забезпечувати продовольчу безпеку України.
Ключовою сильною стороною Боярської громади є її близькість до Києва. Тут намагаються будувати відкриту креативну економіку, активно залучають допомогу міжнародних фондів і працюють на тим, щоб життя людей було комфортним. Водночас на території громади у аграрній галузі працює чотири господарства та десятки переробних підприємств.
Вирощування технічних конопель в Україні не надто популярне серед аграріїв через внесення їх до переліку наркотичних рослин. Проте ситуація змінюється, хоча законодавство ще недосконале.