Вчені запропонували недорогу технологію для видалення вуглецю з атмосфери
Вчені розробили датчик на паперовій основі для виявлення пестицидів у продуктах
Лабораторне м'ясо: у Нідерландах створили фрикадельку з мамонта
Чисельність населення планети зростає, а разом із нею й потреба в більшій кількості їжі. Тож конфлікт між необхідністю збільшення сільськогосподарських угідь і вирубкою лісів триває. Але нове дослідження, проведене науковцями, припускає, що їстівні гриби можуть бути прекрасною можливістю виробляти продукти, багаті на білок, і утримувати зайвий вуглець у ґрунті — і все це за розширення плантацій дерев.
Молоді вчені за підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ «Промавтоматика-Вінниця» в ході виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції.
У Нідерландах запущено оновлену систему водної нарізки овочів. Нею керує штучний інтелект, що дозволяє продовжити термін зберігання продукції.
Запущено першу у світі платформу штучного інтелекту для сімейних фермерських господарств. Платформа Hi Saai на базі WhatsApp використовує мільярди точок даних в інтернеті для розробки складної структури, в межах якої повна відповідь на низку запитань, пов'язаних із фермою, дається протягом кількох хвилин.
Державний реєстр сортів рослин України поповнився новим сортом декоративних культур — яблуня «Оксана».
Учені НУБіП вивели перший вітчизняний сорт бузини чорної, що дозволяє розпочати її широке культивування.
Науковці з компанії «БТУ-ЦЕНТР» представлять власні напрацювання на цьогорічній конференції European Geosciences Union (EGU), яка відбудеться 23-28 квітня в Австрії. Дослідження присвячені роботі рістстимулюючих бактерій (PGPR-група) у підвищенні потенціалу рослинно-мікробної взаємодії в агроценозах.
Селекціонери кафедри садівництва НУБіП України — Володимир Меженський та Людмила Меженська — створили новий сорт шипшини «Спалах».
Ізраїльський стартап MetoMotion розробив першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.
Науковці з Північно-Західного університету сільського та лісового господарства КНР провели клонування корови високопродуктивної голштинської породи, яка здатна щорічно давати 18 т молока. Усього вдалося клонувати трьох телят, використовуючи метод перенесення ядер соматичних клітин.
Інститут Джеймса Хаттона (JHI) в Інвергоурі (Шотландія) минулого тижня оприлюднив результати революційного фермерського випробування сортів картоплі, стійких до картопляних цистоподібних нематод (Potato Cyst Nematode, PCN).
У 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою «Жануб», що в перекладі означає «Південь», який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами.
Процес лактоферментації овочів є стародавнім, але споживачі повернулись до нього під час пандемії. Тепер цю тенденцію переймають промислові виробники.
Науковці з Каліфорнійського університету (США) винайшли метод перетворення пластикових відходів на високопористу форму деревного вугілля, яке можна використовувати як добриво.
Науковці установ Відділення ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук розробили технологічний регламент виготовлення вакцини проти гемофільозу курей. Вітчизняна розробка замінить імпортні аналоги.
Новини науки та технологій — актуальні та останні інновації в сільському господарстві України та світу.
Все про сучасні інновації в сільському господарстві — агроновини, статті, події, наукові рішення та винаходи у сфері аграрних технологій, сільгосптехніки.
Агротехнології у сфері рослинництва, тваринництва, техніки, виробництва та переробки. Нестандартні підходи, неординарні досягнення науки, дослідження, IT-рішення, експертні пояснення, коментарі науковців і практиків.
скрыть весь текст внизу
Останні новини науки та технологій на агросайті AgroPortal — про всі інновації українського аграрного сектору з офіційних джерел та їх упровадження в господарствах України та світу.
Як аграрні компанії та фермери на практиці використовують сучасні інноваційні технології в сільському господарстві: відгуки, відеоогляди, коментарі з перших вуст — у рубриці новин про науку та технології на Агропорталі.
Технології в аграрному секторі України та всього світу допомагають сільському господарству впроваджувати інноваційні рішення для ефективного ведення бізнесу.