Українки продовжують руйнувати стереотипи про жінку за кермом трактора
Завершення сезону. Рівненський фермер отримує тонну спаржі з 45 соток
З майстра краси в трактористки. Як франківчанка освоювала новий фах
Харків’янин Володимир Мироненко під час повномасштабного вторгнення змінив не лише місце проживання, а й професію айтішника на сіті-фермера. Його бізнес почав стрімко розвиватися — лише за декілька місяців після заснування в Івано-Франківську ферми «Micro Green Прикарпаття» мікрозелень з’явилася на полицях супермаркетів «Сільпо».
Головним бажанням родини Кириленків під час першої хвилі коронавірусу в Україні було забезпечити себе якісними продуктами, адже попереду чекала невідомість. Ті події стали поштовхом до того, що незабаром у них з’явилася перша коза Леся.
Сироварня «Мольфар» на Львівщині була створена уже після початку повномасштабної війни подружжям Ярослава та Наталі Сиваків, які до того займалися винятково офісною роботою.
У XIX сторіччі пів фунта (200 г) пастили коштувало дорожче яловичини: 25 копійок — пастила, 5 — м’ясо. Сьогодні ж цей смаколик доступний кожному поціновувачу здорового харчування. У крафтової майстерні Pastilomania, що на Вінниччині, одна смужка в 5 грамів пастили коштує 8 гривень.
Під час карантину власник IT-компанії Микола Мельник вирішив свої комп’ютерні навички застосувати у виробництві агропродукції. Експеримент вдався. Сьогодні у ФГ «Мельник-Агро», що на Хмельниччині, вирощують овочі та зелень в 15-ти теплицях та у відкритому ґрунті на площі 300 га.
На території, де майже 30 років тому знаходилася військова частина, сьогодні росте сад яблунь, груш, жимолості та лісового горіху. З урожаю виробляють корисні, а головне — без жодних барвників, консервантів та з мінімальним додаванням цукру варення та соки під маркою «Крамаренків сад».
Люди йдуть на людей. Усвідомлення цього факту дало поштовх виховательці з Полтавщини Мирославі Сапченко розпочати свою справу та фермерський блог в Instagram.
Переїхати зі столиці до села на березі моря подружжя Гуржій мріяло ще 10 років тому. Сьогодні ж вони розширюють сад, виноградник, продають саджанці рослин та екзотичних дерев. Також заклали лавандове поле на березі Чорного моря.
У СФГ «Сонячна земля» на Чернігівщині вирощують понад 20 видів різних органічних культур, збирають трави для чаїв та популяризують сільське господарство через соціальні мережі.
Фермі «Пухнастий дзьоб» лише 10 місяців, 5 із яких вона існує в умовах повномасштабної війни і місяць знаходилася в окупації.
Рік тому в карпатському селі Тухля Стрийського району Катерина Тарасенко зареєструвала кооператив «Карпатські ґазди», але вже 26 лютого цього року довелося змінити локацію з Карпат на Прикарпаття. Тут вони виготовляють сири, розводять рибу в ставках, заготовляють сіно, вирощують городину та розвивають агротуризм.
Львів’янка Юлія Малекс із чоловіком чотири роки тому кардинально змінили своє життя — з культурної столиці України переїхали на закинутий хутір, в якому залишилося лише кілька будинків.
Киянка Наталія Кащенко — успішний маркетолог за освітою з досвідом роботи у ресторанному бізнесі та структурах мобільного зв’язку. 10 років тому вона прийняла кардинальне рішення — переїхала у село та почала займатись розведенням кролів.
Ранок 24 лютого змінив життя кожного українця — розпочалася повномасштабна війна росії проти України. Хтось сподівався, що цього не станеться, а хтось розумів, що біди не уникнути.
Кожне господарство має свою унікальну історію, не схожу на інші, і за кожною обов’язково стоїть особиста історія фермера та його сім’ї. Шлях до успіху власника ФГ «Хліб-Агро» Володимира Ткаченка був непростим і, можна сказати, відбувся швидше «всупереч», ніж «завдяки».
Готувати повноцінний обід у поході зазвичай складно. Тому туристи переважно беруть із собою тушкованку та швидкорозчинну вермішель. Такі харчі не мають нічого спільного зі здоровим харчуванням.