Закупівельні ціни на свинину майже на 14% нижчі, ніж торік
Фермери в Африці почали розводити личинок на корм худобі, щоб пережити посуху
Україна утримає статус нетто-експортера свинини
Мінагрополітики спільно з Міністерством закордонних справ та Держпродспоживслужбою проводить роботу щодо розширення двосторонньої торгівлі та диверсифікації експорту продукції різних категорій, зокрема і продукції тваринництва.
Поголів’я корів в Україні невпинно знижується — як у підприємствах, так і у господарствах населення.
Загальні обсяги забою сільськогосподарських тварин (ВРХ, свиней, овець, птахів) у січні – жовтні 2024 року склали 2 млн 542,7 тис. т, що на 4% більше порівняно до минулорічного періоду.
У довоєнний 2021 рік найпродуктивніша ферма в Україні отримувала більше 11 тис. кг на корову на рік. Цього року лідер за продуктивністю з Полтавщини показав результат 13,3 тис. кг на корову.
Україна у січні – жовтні 2024 року відправила на експорт 1,2 тис. т живих овець і кіз. Це на 60,2% більше, ніж за такий самий період минулого року.
Темпи приросту виробництва молока-сировини на сільськогосподарських підприємствах України з початку 2024 року одні з найкращих в Європі. Однак у господарствах населення триває тенденція до скорочення надоїв.
За 10 місяців 2024 року промислове виробництво яєць зросло порівняно з аналогічним періодом минулого року на 7% і склало 4,9 млрд штук. Фактично середньомісячне виробництво досягло середньомісячного у 2021 році.
Пропозиція молока 2025 року зросте на 0,8%.
Середньозважена ціна трьох ґатунків молока-сировини станом на 20 листопада склала 18,58 грн/кг без ПДВ, що на 1,07 грн більше, ніж місяць тому.
Постраждалі від війни домогосподарства у трьох прифронтових областях можуть отримати гранти на підготовку худоби до зими.
Єдиний державний реєстр домашніх тварин запущено в Україні.
Україна у жовтні експортувала 2,4 тис. т ВРХ живою вагою, що на 14% більше порівняно до вересня 2024 року і на 71% більше порівняно до жовтня 2023 року.
Свинарі шукають шляхи виходу на зовнішні ринки для своєї продукції та можливості здешевлення собівартості вирощування свиней.
Середня споживча ціна сала у жовтні зросла на 1,6% — до 163,89 грн/кг проти 161,36 грн/кг у вересні.
Сьогодні вакцина, яку пропонують для профілактики АЧС, поки що не зареєстрована в Україні. Продукт не пройшов перевірку згідно з відповідною процедурою.
Рекордно високі ціни на вершкове масло тримаються на внутрішньому ринку України.
Тваринництво — важлива галузь агробізнесу. Головні та свіжі новини в сфері тваринництва на агросайті AgroPortal.ua.
Тваринництво відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки України. До галузі входять свинарство, вівчарство, скотарство, птахівництво, а також рибництво, бджільництво та шовківництво.
Тваринництво України. Головними галузями вважається розведення великої рогатої худоби (скотарство) та свинарство, оскільки частка споживання м’яса становить до 90 кг/рік на людину.
скрыть весь текст внизу
Споживання м’ясних продуктів має високий світовий показник, тому тваринництво в усьому світі також є важливою часткою сільського господарства. Про тваринництво світу та України — тренди, аналітика, прогнози — можна дізнатися на аграрному сайті Агропортал. Свіжі агроновини галузі та оновлені дані комплексу.
Останні новини агросектору, зокрема молочного та м’ясного тваринництва, огляд ринків та ціни на продукцію тваринництва — оновлення в онлайн-режимі на сайті агропортал юа, рубрика — тваринництво.
Тваринництво — виробництво, інвестиції, збут, переробка, технології — всі агроновини на сьогодні. Тваринництво — успішний бізнес агросектору в Україні та світі.