Перші гроші та стабільна ціна. Чому аграрії залежні від ріпаку
Заморозки зменшили врожайність і скоротять сезон спаржі
Заморозки вдарили по посівах: аграрії передисковують ріпак
Цього року всі три найбільших садівничих регіони України — Буковина, Закарпаття та Поділля — суттєво постраждали від сильних і тривалих морозів. Обсяг втрат прогнозувати поки що складно, але погодний фактор позначиться як на кількості, так і на якості фруктової продукції.
Фермери України завершують сівбу соняшнику. В регіонах із недостатнім зволоженням повністю відмовляються від кукурудзи.
Уже понад 10 років директор Тернопільського представництва компанії LNZ Group Ігор Руденький працює у аграрному секторі. Раніше він навіть не міг уявити, що його діяльність буде пов’язана з агро.
Аграрії не беруться поки що говорити про особливості весняної посівної кампанії, оскільки вона щойно розпочалась. Втім, акцентують, що головним викликом є погодні умови, через які відбувається відтермінування робіт.
У Миргородському районі Полтавської області розпочало роботу нове сучасне підприємство — завод із переробки зерна YEDNIST’ FOOD. Це черговий успішно реалізований проєкт групи компаній YEDNIST’ GROUP.
Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) надає технічну допомогу для покращення методів садівництва місцевих виробників у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства та Міністерством освіти і науки. Щоб продемонструвати деякі передові технології, на території Немішаївського фахового коледжу в Бучанському районі Київської області буде встановлено нову теплицю з використанням послуг кваліфікованого українського підрядника.
В Україні наразі працює низка підприємств, які займаються вирощуванням і переробкою топінамбура. Унікальні властивості цієї культури, зокрема високий вміст інуліну, роблять її затребуваною як у харчовій, так і в медичній та промисловій сферах.
Неодноразово звучала думка від представників агробізнесу та влади, що переробка сільгосппродукції спричинить потужний економічний ефект, створить робочі місця, підвищить ВВП, збільшить надходження до бюджету, покращить клімат компаній-переробників тощо. Крім того, експорт готової продукції значно вигідніший за вивіз сировини. Проте не всі аграрії поспішають йти в переробку або ж навіть виходять із неї.
6 березня Україна та КНР офіційно підписали угоду про вільний експорт гороху. Чи сприятиме відкриття китайського ринку для українських бобів розширенню площ під горохом — з’ясовував AgroPortal.ua.
Жителі Дрогобича називають соляну шахту серцем міста, адже саме завдяки солі виникло поселення. На гербі міста зображено 9 топок солі, що є рекордним серед галицьких міст-видобувачів. Сьогодні Дрогобицька солеварня є одним із найстаріших підприємств Європи.
Молода та перспективна агрономка із захисту рослин за освітою Марія Аджийська народилася на Одещині, у Бессарабії. Сьогодні вона працює менеджеркою зі збуту Одеського представництва компанії LNZ Group.
Ціна реалізації лохини зростати не буде, можливо, ще трохи знизиться проти минулого року. Натомість собівартість вирощування залишиться доволі високою — не менше 60 грн/кг. У великих господарствах собівартість доволі велика. Цього сезону ягідники працюватимуть на межі виживання.
До початку повномасштабної війни Україна була одним із найбільших експортерів сільськогосподарської продукції у світі. Її частка в експорті пшениці становила 10%, ячменю — 15%, а у виробництві соняшникової олії — 47%. Це робило Україну критично важливим гравцем для забезпечення продовольчої безпеки в багатьох країнах, але війна змусила переглянути всі аспекти роботи агросектору — від виробництва до логістики та доступу до ринків.
Три роки тому українці прокинулися під звуки сирен. Три роки від повномасштабного вторгнення кожен підприємець щодня пише власну історію виживання. У кожного свій біль, але спільне бажання — продовжувати справу попри усі виклики.
Агроном-консультант Запорізького та Дніпропетровського представництв DEFENDA Ігор Міхайличенко вдало поєднує агрономію з продажами засобів захисту рослин бренда DEFENDA. Він консультує своїх клієнтів і допомагає їм знаходити ефективні рішення із захисту посівів для досягнення високих урожаїв.
Цьогорічна зима абсолютно незвичайна. Деякі метеорологи навіть кажуть, що це не зима, а лише епізоди зими посеред осінньо-весняних умов. Причина у глобальному потеплінні. 2024 рік був унікальним в Україні: лише два місяці температура була близька до кліматичної норми. Сьогодні стан озимих не викликає тривоги, вологи в землі достатньо, але з посівною затягувати не варто.