Втримати під контролем: свинарі за комплексне вирішення проблеми з АЧС і проти вакцини
Як фермерам отримати кредит на посівну в ОТП БАНК під заставу майбутнього врожаю: історія підприємства з Волині
Стартує конкурс для невеликих виробників СИЛА АГРОЗМІН
У межах міжнародної виставки EuroTier було визначено інноваційні рішення та продукти у галузі тваринництва. У конкурсі Innovation Award EuroTier брали участь 214 заявки з 22 країн. З-поміж них комісія з інновацій DLG присудила 4 золоті та 21 срібну медалі.
Третій рік повномасштабної війни продовжує випробовувати на міцність українських агровиробників та експортерів. Проте складні часи народжують нові рішення. Розширивши свої логістичні потужності шляхом придбання терміналів у портах «Чорноморськ», «Південний» та «Рені», компанія Kernel відкрила новий для себе бізнес-напрям із перевалки рослинної олії та почала надавати цю послугу партнерам.
Україна залишається важливим гравцем глобального ринку меду, адже постачає цей продукт до понад 40 країн світу. Торік експортовано 52 тис. т, а за перше півріччя 2024 року — 40,6 тис. т. І тут важливо зважати на два фактори: Україна має обмежувальні квоти на постачання меду на найбільший ринок та експортує мед-сировину для подальшого пакування.
М'ясо птиці — серед основних статей українського аграрного експорту в світі та на ринок ЄС. 2023 року близько 41% (173,2 тис. т) від загального обсягу українського експорту м'яса птиці було поставлено до ЄС. Нідерланди (58,9%) та Словаччина (31%) були ключовими імпортерами цієї продукції. Також українська курятина є на ринках Саудівської Аравії (27,3%) та Туреччини (9,2%).
Середні фермери є зараз найбільш активними покупцями агродронів, адже їх використання дозволяє суттєво економити на воді, паливно-мастильних матеріалах, а також зменшити використання пестицидів завдяки точному і швидкому внесенню. До того ж апарат окуповується вже за один сезон.
На ринку олійних культур останнім часом фіксується тенденція до зростання споживання, а обсяги виробництва знижуються. Різниця між цими показниками досягла абсолютного рекорду — 25 млн т.
Ринок хліба в Україні видозмінюється: поряд із промисловими хлібозаводами з’являється все більше крафтових пекарень, які пропонують споживачеві якісний гастрономічний продукт. Гравці ринку вбачають у хлібопекарській та макаронній галузі новий сенс — створювати продукти, які будуть для людей не просто їжею, а інструментом корисного харчування.
Цьогорічний сезон характеризувався нестандартними погодними умовами, що вплинуло не лише на врожайність, але й на якість сільгоспкультур.
Загальносвітове споживання жита знижується, тому спостерігається тенденція до скорочення посівних площ під цією культурою. Останніми роками країни вирощують жито переважно для власних потреб.
Сучасне сільське господарство є однією з ключових галузей, що активно інтегрує передові наукові досягнення та інноваційні технології. Але чи замислювалися ви над тим, який складний шлях проходять засоби захисту рослин та насіння, перш ніж потрапити на поле? Все починається з фундаментальних наукових досліджень — з пошуку та розробки унікальної молекули, яка стане основою майбутнього продукту.
Ринок Європейського Союзу для українського цукру відкриється з 1 січня 2025 року. До 5 червня того ж року встановлений ліміт експорту на рівні лише 109,4 тис. т. Які міфи найбільше впливають на європейських партнерів, та які кроки вже зробила Україна, щоб їх розвінчати, ми поговорили з в.о. голови правління НАЦУ «Укрцукор» Яною Кавушевською.
Для мінімізації схем порушення законодавства України під час експорту окремих видів товарів, виведення значної частини економіки з тіні та збільшення надходжень до державного бюджету уряд запровадив режим експортного забезпечення на деякі категорії аграрної продукції. Але, на думку учасників ринку, механізм не повністю продуманий та пристосований до ринкових реалій.
Переробники молока продовжують інвестувати у виробництво та модернізують потужності, але водночас мають низку проблем. Найбільша з них — нестача сировини. Про дефіцит на ринку якісного молока свідчать цифри — вартість сировини за два останні місяці піднялася на 26%.
Завершальними елеваторними локаціями проєкту СушиPRO100 були потужності на Черкащині та Дніпропетровщині. Саме тут дільниці підприємства «Віктор і К», яке працює під відомою в Україні торговельною маркою «Королівський Смак», приймають, сушать і доробляють зерно сої, соняшнику та ріпаку.
На початку жовтня томати на полях господарства «Стоянова» на Одещині лише починають рожевіти, але навіть на цьому етапі вони мають надзвичайні смакові властивості. Збиратимуть урожай після перших морозів. Таку унікальну систему вирощування томатів можна реалізувати лише в Бессарабії, оскільки це особливий регіон за кліматичними показниками, тож вимагає від аграріїв особливого підходу.
Обсяг завданих збитків у результаті російського повномасштабного вторгнення майже дорівнює надходженням інвестицій у найбільш сприятливі роки в аграрний сектор України за п’ять років.