У тісному зв’язку з хліборобством: що означає аграрний орнамент на вишиванках українців
Перші гроші та стабільна ціна. Чому аграрії залежні від ріпаку
Від миття до калібрування: що потрібно знати про переробку фундука
Квоти на експорт цукру до ЄС і нестабільна ситуація з його реалізацією змушують українських аграріїв зменшувати площі під цукровим буряком або взагалі відмовлятися від вирощування культури.
Будівництво та запуск малого виробництва спиртових дистилятів і алкогольних напоїв вимагає глибоких знань і правильного підходу на кожному етапі.
Вівчарство в Україні — це недооцінений ресурс для продовольчої безпеки, підтримки армії та реабілітації ветеранів. Попри скорочення поголів’я, фахівці вбачають перспективу. Йдеться не лише про м’ясо та вовну, а й про одяг для військових, стратегічну сировину та терапію для тих, хто пройшов війну.
Аспарагус, або спаржа — невибаглива та холодостійка культура, але цьогорічна весна з перепадами температур все ж таки вплинула на якість рослини.
З проблемами водопостачання нині стикаються не лише аграрії півдня. Отримати запланований урожай без зрошення неможливо вже майже в усіх регіонах України. До того ж величезна кількість гідротехнічних об'єктів зруйновані внаслідок війни, погіршується якість води через забруднення хімічними речовинами.
Останні весняні заморозки найбільше шкоди завдали посівам уже квітучого ріпаку. В соцмережах ширилися відео, де аграрії просто переорюють площі, перебиваючи ріпак на сидерати. Тож ранніх грошей, на які розраховували сільгоспвиробники від збуту цієї культури, не буде.
Нинішнього сезону ціни на зернові культури в Дунайському та Чорноморському регіонах зросли у півтора раза. Водночас на Чиказькій товарній біржі ф’ючерсний контракт на пшеницю за останній рік практично не змінився, проте для кукурудзи він зріс на 12-13%.
Український агробізнес з огляду на всі геополітичні й економічні виклики стоїть перед чітким вибором: або трансформуватися й відповідати новим реаліям, або поступово втрачати конкурентоспроможність.
Цього року всі три найбільших садівничих регіони України — Буковина, Закарпаття та Поділля — суттєво постраждали від сильних і тривалих морозів. Обсяг втрат прогнозувати поки що складно, але погодний фактор позначиться як на кількості, так і на якості фруктової продукції.
Ягідна ферма «Ружена-Агро», розташована на Житомирщині, спеціалізується на вирощуванні лохини за малооб’ємною технологією — у горщиках.
Ринок спаржі в Україні далекий від насичення. Попит передусім росте у великих містах, де і дохід населення вищий, і споживач розпробував продукт.
Фермери України завершують сівбу соняшнику. В регіонах із недостатнім зволоженням повністю відмовляються від кукурудзи.
Грамотний підхід полягає у диверсифікації, адже так можна зменшити ризики — вважають у групі VITAGRO. На полях аграрного напряму групи вирощують чималий спектр культур. Разом із продуманим підходом до сівозміни в компанії також напрацьовують рішення щодо впровадження нових технологій і продуктів та застосування новітньої техніки.
Уже понад 10 років директор Тернопільського представництва компанії LNZ Group Ігор Руденький працює у аграрному секторі. Раніше він навіть не міг уявити, що його діяльність буде пов’язана з агро.
З появою адаптованих сортів сої швидкими темпами зросли площі посівів культури в Україні — у середньому вони коливаються в межах 1,6-2 млн га. Сьогодні Україна входить до десятки провідних країн за масштабами виробництва сої.
Керуюча компанія «Теком Агро Групп» об’єднує чотири агропідприємства з сумарним земельним банком понад 25 тис. га і два елеватори на 100 тис. т зернових. Наразі це найбільший агрохолдинг Одеської області як за кількістю орендованої землі, так і за сплаченими податками.