Підприємство на Київщині планує зібрати 4-5 т/га гороху
Соняшник і кукурудза мають найбільший попит серед аграріїв
На Херсонщині посуха знищила більшу частину посівів зернових і бобових
Падіння збору меду буде однозначно, з кількох причин. Насамперед, після зимівлі зменшилась кількість бджолосімей по Україні приблизно на 25%. Також погода вносить свої корективи: під час цвітіння садів ударили морози, вони вимерзли, підмерзла і акація.
Співвласниця СФГ «Сонячна земля» Тетяна Шанойло розширила виробничі потужності для сушіння чаю, встановивши нове обладнання.
Коливання температури на території України вносить свої корективи у процеси дозрівання багатьох культур. Наразі ситуація стандартна для країни — частина регіонів у сприятливих умовах, однак більшість областей зазнає нестабільності.
Для західних регіонів рекомендовані до вирощування ярі сорти гороху німецької селекції Saaten Union: Остінато, Оркестра та Симбіоз, який є новинкою і лише другий рік продається на українському ринку.
Через глобальне потепління виноробство в Україні поступово зміщується з південних регіонів до північніших і прохолодніших зон.
Виноробня Biologist висадила нові плантації Рислінгу на Київщині.
У довоєнний час фактичний надій на фуражну корову на підприємствах УПІ-АГРО майже на 40% перевищував середньоукраїнський показник. Вже у воєнний час компанії вдалося не лише зберегти, а й підвищити показники надоїв.
Запровадження експортного мита на ріпак і сою вплине обмежено, тому що виробники продовжуватимуть мати право самостійного експорту без сплати мита, тож нововведення стосуватиметься лише посередників.
З кінця 2022 року тваринницький комплекс «Укрпромінвест-Агро» у с. Дзигівка працює за оновленими принципами та схемами, які дозволили у 2023 році вийти на $3,7 млн прибутку, а торік — на понад $4,6 млн.
Крафтовий бренд м’ясних снеків «Сушена радість», засновником якого є ветеран війни Сергій Жуковський, планує розширити асортимент гострими смаками та екзотичними видами м’яса, зокрема равликовим.
В Україні ГО «Всеукраїнська Рада Жінок – Фермерів» та насіннєва компанія Seedon із Південної Кореї реалізує пілотний проєкт «Озима цибуля України».
Львівський кооператив «Стрийський ясь», який займається вирощуванням і популяризацією однойменного сорту квасолі, зайшов у переробку.
Херсонські овочівники, які перенесли виробництво до Одеської області, вплинули на місцевий овочевий ринок. Хоча не всім вдалося зберегти засоби виробництва, проте технологічно вони на сходинку вище місцевих виробників.
Одеський виробник овочів ФГ «Пан Білан» обробляє до 80 га земель. Є теплиці, а також багаторічні насадження. На овочівників наразі суттєво впливає фактор дефіциту робочої сили, найбільше — чоловіків-механізаторів.
У господарстві «Пан Білан» на Одещині висаджено 5 га озимої цибулі за корейською технологією. Південнокорейський сорт озимої цибулі Корея-3 дає врожайність до 150 т/га.
Компанія Elicit Plant продовжує випробування продуктів на українських полях, вивчаючи переваги інноваційних препаратів на основі фітостеролів. Для демонстрації ефективності рішень заплановано закладання демоділянок, проведення Днів поля та участь у польових проєктах.