Не в землю, а в горщик. Інноваційна ферма на Житомирщині вирощує ягоди нетрадиційним методом
В Україні випробовується новий сорт чіа: виробник розповів про особливості вирощування культури
За п'ять років Україна потроїть виробництво фундука. За якість імпортери готові платити більше
Цесарки — екзотика, що набирає обертів в українському агровиробництві. Хоча ця птиця добре відома у Франції та Італії, в Україні її розведення залишається нішевим. Цесарки не такі продуктивні, як кури, менш відомі споживачам і мають свою специфічну поведінку — тому їх рідко вирощують у промислових масштабах.
В Україні амарант вирощують і переробляють на крупи, олію, борошно та додають під час виробництва продуктів харчування. Крім цього, культура може використовуватися як сировина для передового біометану, у виробництві якого Україна зацікавлена.
Вівчарство — один із напрямів тваринництва, який найпростіше запустити, зокрема й на деокупованих територіях. Потенціал України — 100 млн голів, і з урахуванням $200 чистого прибутку на тварину — це $20 млрд, які здатна згенерувати галузь.
Бугове — це невелике село в Кіровоградській області, яке знаходиться на березі річки Південний Буг. Саме тут у 2022 році родина Кадікових заклала горіховий сад. Починалося все з 80 соток, а зараз під деревами майже 3 га, на яких ростуть мигдаль, фундук, пекан і волоський горіх.
Європейські країни рухаються у бік декарбонізації, і їм потрібно заміщувати природний газ, тому чималим попитом сьогодні користується біометан — аналог природного газу, який є вуглецево нейтральним.
Фермерське господарство «РО-САД» із Херсонщини єдине в регіоні вирощує абрикосовий сад. Цікаво, що абрикосові дерева ростуть в Херсонській області обабіч доріг, проте в промислових масштабах ніхто не брався їх культивувати.
У Канаді, Америці та Бразилії фермери отримують компенсацію за використання біовугілля, оскільки це сприяє зменшенню емісії СО2, — від 100 до 200 доларів залежно від якості вуглецю. Технологію використання біочару вже освоюють і в Україні.
Когорта крафтових виробників м’ясної продукції поповнилася, до неї нещодавно приєдналося ТОВ «Вуйко Еко» з Ужгорода. Засновники бізнесу — ветерани ЗСУ, звільнені за станом здоров’я у 2024 році.
Прибуток від продажу насіння можуть отримати навіть невеликі господарства, попит і ціни стабільні, а продукцію можна реалізовувати поштою.
Площі посіву проса досить різняться за роками, адже для аграріїв культура є переважно страховою.
Щоб диверсифікувати ризики та підвищити прибутковість, українські аграрії вишукують різні варіанти, зокрема розширюють асортимент культур. Саме тому в країні збільшуються посівні площі під коріандром.
Фермери з Дніпра Данило та Олександр стали одними з перших в Україні, хто почав вирощувати батат у промислових масштабах. Вони зазначають, що спочатку стикнулися з багатьма труднощами, адже батат — досить вибаглива культура. Однак завдяки наполегливості та отриманим знанням їм вдалося наростити виробництво та розширити площі.
Торік Україна стала дев’ятим найбільшим у світі експортером крохмалю, продавши на іноземні ринки більше 10 тис. т продукції. Лідерство з вирощування картоплі впевнено тримають три області — Вінницька, Житомирська та Львівська, які сукупно мають 23% від усіх засаджених картоплею посівних площ.
Проєкт OK HONEY для Олени Коваленко був мрією, яку вона довго не наважувалась втілити, і саме війна спонукала її не чекати далі. Складнощів на цьому шляху було не мало, починаючи від придбання тари і закінчуючи відсутністю електроенергії.
Історія Анатолія Патія з Київщини, який вже понад 40 років займається вирощуванням тропічних рослин, є яскравим прикладом того, як незвичне хобі може перерости у прибутковий оригінальний бізнес.
Найбільші проблеми ягідників цього сезону — приморозки та низька ціна — не торкнулися ФГ «Гарден Біо», яке обробляє поля у селі Маща Рівненської області.