Стартував новий сезон освітнього проєкту для студентів Open AgriTech University
Квітковий зефір та ПХ-шоколад: новий тренд крафтових солодощів
Трансформація професійної освіти. Яких змін чекати?
Площа, відведена під сою в Україні, з року в рік коливається і залежить передусім від можливості її вдалого експорту, а також від глобального гравця на ринку сої, а саме Латинської Америки. Крім того, соя останніми роками є однією з найприбутковіших культур у нашій країні.
Компанія Solmilk a.s., Чеська Республіка, використовує смуговий обробіток ґрунту як важливий крок до ефективного землеробства. Дану операцію в господарстві виконує культиватор STRIP-MASTER від BEDNAR, що вже довів свою довговічність і ефективність.
В аграрному коледжі на Полтавщині відкрили факультет із переробки продукції бджільництва. Ідею створення такого факультету подали досвідчені медовари, члени ГО «Гільдія медоварів України». Подібні факультети відкриватимуть і в інших навчальних закладах України.
Вертикальне фермерство, колись одна з найперспективніших галузей агротехнологій, останнім часом зіткнулося з серйозними труднощами в усьому світі. За останні роки кілька компаній, що залучили сотні мільйонів доларів, припинили діяльність, оголосили банкрутство або змінили свою бізнес-модель.
Світовий ринок какао переживає безпрецедентну кризу. Ціни на какао-боби досягли рекордних рівнів, склавши у грудні 2024 року $12 261 за тонну, а у березні 2025-го стабілізувалися на рівні $8 123. Основні виробники — Кот-д’Івуар і Гана — завершують свій сезон збору, який триває з жовтня по березень, а в Індонезії, де врожай менш передбачуваний, пік очікується у квітні-травні.
У 2024 році аграрний ринок праці зосереджувався на стабілізації та утриманні персоналу, що значною мірою відображалося в динаміці доходів — очікування щодо їх зростання в середньому реалізувалися на рівні 10%.
Весняний посів – важливий та дуже відповідальний етап в житті кожного фермера та садівника, адже від нього залежить майбутній врожай.
Інтенсивність захисту основних сільськогосподарських культур, хочемо ми того чи ні, поступово зростає. Поволі збільшується кількість обробок пестицидами протягом сезону, а препарати, що ми з успіхом використовували раніше, вже не задовольняють нас з тих чи інших причин.
У селі Ліпляве на Черкащині канівчанка Анна Сухобрус розвиває проєкт «Бабусина Хатка». Разом із сім’єю вона купує та реставрує старі будинки. Мета такого проєкту — розвиток сільського туризму, що дає можливість повернутися в щасливе та безтурботне дитинство, проведене в українському селі.
Цьогоріч на Полтавщині розпочали безкоштовно навчати жінок професіям, які традиційно вважали «чоловічими». Перша група трактористок нині навчається в Хоролі.
У сільській місцевості Техасу, під сотнями рядів сонячних панелей, тисячі овець виконують свою основну роботу — поїдають траву. Замість газонокосарок, які споживають паливо та суперечать ідеї екологічної енергетики, фермери використовують природних «косарів».
Сільське господарство України переживає новий етап розвитку, де органічне виробництво стає не просто трендом, а необхідністю. Світові зміни клімату, посилення екологічних стандартів і європейський курс країни вимагають нових підходів до аграрної освіти. І саме студенти аграрних закладів можуть стати рушійною силою цього процесу.
Компанія «АГРО ВИСОЧИНА БИСТРЕ» (AGRO VYSOČINA BYSTRÉ) є традиційним аграрним підприємством, заснованим у 1996 році. Наразі компанія обробляє 1500 га, з яких приблизно 320 га — це луки, а решта — орні землі для вирощування традиційних сільськогосподарських культур.
Значне коливання температур, скорочення середньорічної кількості опадів на 100 мм, яка з роками буде ще меншою, призвели до зміщення природно-кліматичних зон на північ приблизно на 200 км. Довгострокових оптимістичних прогнозів експерти робити не беруться, навпаки, говорять про подальше підвищення середньорічної температури від 1-2°С до 6-7°С до кінця сторіччя.
Сучасне сільське господарство вимагає не лише продуктивності, а й економічної доцільності кожного придбання. У ТОВ «АФ Матюші» підійшли до цього питання зважено: замість того, щоб купувати окремий посівний комплекс, зупинилися на універсальній системі з використанням BEDNAR COMBO SYSTEM, яка дозволяє виконувати низку технологічних операцій. Це рішення дозволило господарству значно скоротити витрати, не втрачаючи якості виконаних робіт.
Останніми роками в Україні спостерігаються зміни кліматичних умов — високі температури влітку та безсніжні зими з чергуванням плюсових і мінусових температур. Такі нестабільні погодні умови впливають на вегетацію озимої пшениці, тим самим коригуючи її систему захисту та весняне підживлення.