Топ-3 грибкових хвороб, що впливають на врожай ягід
Заробіток агрономів у 2024 році
Агрегати для глибокого обробітку ґрунту
З початку повномасштабного вторгнення ринок продуктів харчування в Україні обвалився, кількість проданих паковань зменшилася, і в продажах ще не вдалося повернутися на довоєнний рівень. Триває процес відновлення, а бізнес і споживачі вже знайшли способи адаптації до викликів.
Всі ми купуємо і споживаємо болгарський перець. Але чи задумувалися ви, чому він не американський, адже саме Південна Америка є його домівкою? Відповідь проста: в часи СРСР перець переважно імпортували з Болгарії, звідти й пішла назва.
Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий рівень незбитковості культури до моменту її збирання, тому багато господарств обирають шлях тотальної економії. Однак економія має бути розумною і не призводити до втрат урожаю надалі.
Лідія Корсун разом із чоловіком довгий час зароблені у столиці кошти інвестували в невелике господарство на Полтавщині — відгодовували бичків на продаж. А згодом взяли ще й корів. Остаточно переїхати до села подружжя вирішило за часів ковіду.
Родина Олександра та Олени Яценко з Кривого Рогу вже 9 років займається бджільництвом. Починали все з нуля, зовсім не маючи досвіду у цій сфері. Стартували з 5 вуликів-лежаків, зараз мають 30.
Родина Михайла та Богдани Горюк із Чернівецької області почала займатись сироварінням кілька років тому. Спочатку це було хобі, згодом їхні сири набули популярності, й уже зараз за тиждень подружжя переробляє близько 1 т молока, яке закуповують у місцевого населення.
Традиційно з наближенням кінця року і початком нового бізнес-сезону 2025 компанія BEDNAR виводить на ринок нові продукти. З’явилися інноваційні оновлення агрегатів нинішнього модельного ряду BEDNAR, а також моделі зі збільшеною робочою шириною.
Аграрії нарешті дочекалися опадів. Тому найближчим часом намагатимуться провести посів озимих зернових культур, щоб отримати сходи, а надалі — сформовані для входу на перезимівлю посіви.
Десять років тому на українському ринку з’явилися перші крафтові гострі соуси, які здивували смакові рецептори найбільших гурманів. Дніпропетровському бренду Mr.Caramba вдалося утримати лідерські позиції у своїй ніші — до сьогодні соуси продаються у мережі «Сільпо» по всій Україні.
Сучасне сільське господарство вимагає високоточного та ефективного обробітку ґрунту. Одним із ключових етапів підготовки поля до посіву є якісний передпосівний обробіток.
За останні два роки ТОВ «МИЗА» (ТМ «Переяслав Хліб») вдалося розширити асортимент продукції. Наразі тут виробляють близько 60 позицій: різні види хліба, здоба, святкова випічка. Запустили також виробництво лавашів, двох нових видів хліба та печива.
У французькому місті Ам’єн нещодавно відбулася картоплярська виставка. Захід зібрав виробників із більшості європейських країн, а також частково з інших держав світу. Українська асоціація виробників картоплі також побувала на виставці.
В Україні триває сівба озимої пшениці під урожай 2024/2025. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, станом на 1 жовтня цією культурою аграрії засіяли 1,7 млн га. Загалом озимими вже засіяно 2,7 млн га.
Цей рік для виробників вина став викликом через зміну клімату та екстремальні погодні умови. Однак впровадження крапельного зрошення та використання сучасних технологій допомогло виноробні CHATEAU PINOT на Одещині зібрати вдвічі більший урожай, ніж торік.
Одним із ключових факторів успішного вирощування озимого ріпаку є правильна підготовка рослини до зимових умов. Ріпак має бути достатньо сильним, щоб пережити зиму і сформувати хороший врожай навесні. Однак за недотримання агротехнічних рекомендацій можуть виникнути серйозні проблеми, що вплинуть на врожайність.
Через війну сімейна виноробня Cassia wine на Київщині скоротила обсяги виробництва. Продажі впали, потреби людей опустились на базовий рівень, де немає бажання випити вина, а є бажання вижити. Але з часом інтерес до вина все ж повертається, зацікавленість українським та локальним стає сильнішою.