Найдорожче сало в Україні. Як на Полтавщині створюють автентичний продукт
Смачно красиво. Як рівнянка створює картини з пастили
Показати свій продукт світу: які можливості для українських сироварень відкриває World Cheese Awards
Життя сім’ї Забродоцьких зосереджене навколо їхнього молочного господарства у селі Торговище на Волині. Богдан обробляє 20 га землі та доглядає на фермі корів, а його дружина Марія — варить сир. Разом вони виховують трьох дітей.
Цього року сезон спаржі стартував раніше звичайних термінів. У господарстві BroPRO на Дніпропетровщині аспарагус почали зрізати на 10 днів раніше, ніж планувалося. І це попри те, що на полях були застосовані різні агротехнологічні прийоми відтермінування росту рослин.
До війни підприємство на Чернігівщині займалося виготовленням комбікормів, вирощуванням свиней і вже почало запуск переробки. Лютий 2022 року кардинально змінив плани: населений пункт, де знаходиться господарство, деякий час був у оточенні. Через проблеми з логістикою та кормами довелося навіть вирізати деяку частину свиноматок. На щастя, підприємство не постраждало, продовжує працювати та планує реалізувати плани довоєнного часу.
Надія Призюк з Андрушківської громади на Житомирщині, перебуваючи в першій декретній відпустці, захопилася випічкою тортів, а під час другої — сироварінням.
Наважитися змінювати бізнес під час війни — це великі ризики, але ще більші — не змінюватися. З 2007 року подружжя фермерів із Рівненщини вирощує зернові, технічні та олійні культури. Продавали весь товар оптом великим компаніям.
Зростання вартості закупівлі сировини неминуче тягне за собою здорожчання самої продукції. Тож на деякі позиції крафтової пекарні «Панібулка» ціни піднялися, але незмінним лишився фірмовий хліб «Переможний» вартістю 30 грн за 600 грамів. До нашої Перемоги його ціна не зросте ні на копійку. До того ж 10% від продажу цього хліба акумулюється та передається у вигляді донатів на ЗСУ.
Скільки в Україні виробляється пакованої традиційної страви з різдвяного меню — куті, порахувати ніхто не береться. Ритейлери зазначають, що кожне велике підприємство, яке виробляє крупи, має в своєму портфоліо цю святкову страву, проте загальні обсяги визначити складно.
Ферма Buffalo Village на Вінниччині була створена незадовго до початку повномасштабного вторгнення. Сама ідея полягала у заснуванні такого собі буйволиного села, де буде велике поголів’я цих тварин. Звідси й назва ферми. Буйволи стали першими її мешканцями, та згодом з’явились ще й кози, коні, вівці, свині та різна птиця.
Хлібозавод «ЧАНТА МАУНТ» на Київщині є приватним підприємством, яке спеціалізується на виготовленні заморожених хлібобулочних виробів та до руйнації російськими снарядами було найбільшим в Україні промисловим виробником замороженого хліба та круасанів.
Сімейна сироварня Monsher на Хмельниччині вже понад 6 років створює крафтовий сир із молока з власної козиної ферми. Виготовляють продукцію за європейськими технологіями, використовуючи лише натуральні інгредієнти, тому всі сири на 100% безпечні та корисні.
Підприємиця з Костянтинівки Олена Хатмуліна зараз мешкає на Тернопільщині у місті Шумськ. Тут вона опанувала новий вид діяльності — виробництво сублімованої їжі. Найближчим часом планує налагодити виробництво сублімованих страв із перепілок.
Власниця приватного бізнесу Тетяна Чернікова родом із Донеччини. У 2014 році вона переїхала до Харкова, а у березні 2022-го — до містечка Оржиці Полтавської області. На новому місці розпочала виробництво готової до вживання їжі тривалого зберігання. Green for you. Food — готові до вживання страви, що зберігаються без холодильника. Продукцію закуповують благодійні та волонтерські фонди для відправки на фронт.
Минув рік, як у Києві біля Золотих воріт у піцерії TC Pizza відкрилася пекарня Leilia Bakery. У цей непростий час команда однодумців не лише змогла втримати бізнес, але й планує розширення виробництва, адже завдяки якісній продукції напрацювали чимало клієнтів, яким уже не вистачає хлібобулочних виробів.
Бажання розпочати власну справу власниці майстерні крафтового сиру Тетяні Бельмі вдалося втілити в період карантину COVID-19. Першими кроками у сироварінні були онлайн-курси. Варити сир вчилась на 50 л молока і після вдалих інтенсивних спроб почала виготовляти його вдома щодня.