Сезон малини розпочався з нижчих цін

28 червня 2022, 15:28 5149

Сезон масової реалізації малини з місцевих господарств стартував в Україні цього тижня.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

«Перші партії ягоди з південних регіонів з'явилися на ринку більше тижня тому, проте ціни на них були надто високими. На сьогоднішній день збір малини розпочали господарства практично в усіх регіонах країни, що дозволило збільшити пропозицію даної ягоди на ринку та дещо знизити відпускні ціни в даному сегменті», — зазначають фахівці.

Зокрема, на сьогоднішній день оптова ціна на малину коливається в межах від 50 до 70 грн/кг ($1,71-2,39/кг), що в середньому в 1,6 раза нижче, ніж на перші оптові партії малини рік тому. Таку цінову різницю аналітики ринку пояснюють досить раннім початком сезону малини, а також сприятливими погодними умовами цієї весни.

«Ще одним фактором таких низьких цін у поточному сезоні стали проблеми з каналами реалізації, через блокаду морських портів на сьогоднішній день практично немає можливості вивозити ягоду на експорт. Але при цьому оптові та роздрібні ціни на малину можуть відрізнятись у 2 рази. Така ситуація насамперед склалася через окупацію Херсонської області, виробники якої на даний момент не можуть постачати свою продукцію на решту території України. Також важливу роль у різниці оптових та роздрібних цін відіграло стрімке подорожчання палива, а внаслідок — значне збільшення витрат на логістику», — пояснюють експерти.