Аграрії збільшуватимуть площі під цукровим буряком

30 березня 2022, 18:00 512

Керівництво холдингу «Укрпромінвест-Агро» провело робочу зустріч з майже 40 агровиробниками щодо роботи спільної продовольчої програми «Цукровий буряк — вибір розумних» в умовах воєнного часу. Фермери заявили про готовність збільшити законтрактовані площі під цукровим буряком.

Керівництво «Укрпромінвест-Агро» відзначило, що усі сервіси, якими користувались партнери програми «Цукровий буряк — вибір розумних», працюватимуть і цьогоріч, до того ж перелік цих послуг буде навіть розширений. 

«На тлі проблем, які має сьогодні країна з експортом зернових та олійних у зв’язку із руйнуванням традиційних логістичних ланцюжків, блокуванням портів, цукровий буряк як сировина для стратегічного продукту — цукру — знову перебирає на себе увагу аграріїв. Цукор — це локальний продукт, на який є сталий попит всередині країни. Багато хто пам’ятає 90-ті роки попереднього століття, коли саме цукор був еквівалентом валюти, надійної та стабільної. Тому сьогодні чимало орендодавців наполягають на отриманні орендної плати саме цукром. На відміну від зернових та олійних, які традиційно орієнтовані на експорт, вітчизняний цукор переважно споживається всередині країни, тож від не підпадає під існуючі логістичні ризики», — зазначив перший заступник генерального директора «Укрпромінвест-Агро» Роман Огородов. 

В компанії також нагадали, що  завдяки використанню альтернативних енергоресурсів «Укрпромінвест-Агро» не лише має нижчу собівартість переробки, але й не залежить від поставок російського газу. Це гарантія і запорука того, що цукровий буряк — як власний, так і партнерський — буде перероблений.