В Україні вже посіяно 124 тис. га  гороху, що складає 51,5% порівняно з показником минулого року, понад 5 тис. га нуту, близько 1 тис. га сочевиці. Також триває посів квасолі, площі під якою будуть на рівні 40 тис. га. 

Про це AgroPortal.ua повідомила президент  ГО «Співтовариство виробників і споживачів бобових України» Антоніна Скляренко.

Антоніна Скляренко, президент ГО «Співтовариство виробників і споживачів бобових України»

«Цього року посівна кампанія проходила в екстремальних умовах, але все одно наші фермери виходили в поля і сіяли. На жаль, трейдери цього сезону не укладають форвардних контрактів, тому що дуже великі ризики. Є, звичайно, поодинокі випадки, але це дуже маленький відсоток. Війна внесла свої корективи як у посівну кампанію, так і в процеси торгівлі».

Антоніна Скляренко, президент  ГО «Співтовариство виробників і споживачів бобових України»

Як відзначила Антоніна Скляренко, через війну наші експортери не змогли в повному обсязі виконати свої зобов’язання щодо поставок бобових, але зараз продовжують відвантаження. Можливо, 10-20% відвантажень не буде виконано за раніше укладеними контрактами з областей, які найбільше постраждали. 

«Щодо цінової ситуації на світових ринках на бобові, то ціни на горох тримаються на рівні $320-$330 за тонну на умовах FOB, хоч Україна майже і не відвантажує на FOB. Нут і квасолю експортуємо автомобільними партіями, і ціна досить приваблива: нут — $1020 за тонну, квасоля — $870-$900 за тонну», — зазначає Антоніна Скляренко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Круп’яні перспективи. Чи зможемо закрити попит з нового врожаю Круп’яні перспективи. Чи зможемо закрити попит з нового врожаю

У споживчому кошику українців значне місце посідають крупи, оскільки понад 30% отримуваних калорій формується саме завдяки продуктам переробки зерна. Тож зрозуміло, що під час війни виробництво круп є першочерговим у формуванні продовольчої безпеки, адже, наприклад, відсутність гречки в торговельних мережах на багатьох українців діє як індикатор кризи.

Вирости собі та світу. Як працюють найбільші агрохолдинги під час війни Вирости собі та світу. Як працюють найбільші агрохолдинги під час війни

Від посівної, яка триває в Україні, залежить продовольча безпека багатьох країн. Тому зараз увага світової спільноти прикута не лише до новин з воєнного, а й аграрного фронту. Адже війна в Україні може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, оскільки до 30% сільськогосподарських земель не будуть засіяні.

Мультимедіа