Попри відсутність форвардних контрактів аграрії сіють бобові

25 травня 2022, 09:20 1425

В Україні вже посіяно 124 тис. га гороху, що складає 51,5% порівняно з показником минулого року, понад 5 тис. га нуту, близько 1 тис. га сочевиці. Також триває посів квасолі, площі під якою будуть на рівні 40 тис. га.

Про це AgroPortal.ua повідомила президент  ГО «Співтовариство виробників і споживачів бобових України» Антоніна Скляренко.

propData.content.image
Антоніна Скляренко, президент ГО «Співтовариство виробників і споживачів бобових України»

«Цього року посівна кампанія проходила в екстремальних умовах, але все одно наші фермери виходили в поля і сіяли. На жаль, трейдери цього сезону не укладають форвардних контрактів, тому що дуже великі ризики. Є, звичайно, поодинокі випадки, але це дуже маленький відсоток. Війна внесла свої корективи як у посівну кампанію, так і в процеси торгівлі».

Як відзначила Антоніна Скляренко, через війну наші експортери не змогли в повному обсязі виконати свої зобов’язання щодо поставок бобових, але зараз продовжують відвантаження. Можливо, 10-20% відвантажень не буде виконано за раніше укладеними контрактами з областей, які найбільше постраждали. 

«Щодо цінової ситуації на світових ринках на бобові, то ціни на горох тримаються на рівні $320-$330 за тонну на умовах FOB, хоч Україна майже і не відвантажує на FOB. Нут і квасолю експортуємо автомобільними партіями, і ціна досить приваблива: нут — $1020 за тонну, квасоля — $870-$900 за тонну», — зазначає Антоніна Скляренко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua