Експерт: Урожай ранньої полуниці буде найгіршим за останні 5 років

19 травня 2020, 11:25 2243

Українські виробники у 2020 р. зберуть один з найгірших за останні 5 років врожай ранньої суниці садової (полуниці).

Таке припущення зробили аналітики ОРСП «Шувар».

Як зазначається, навіть після обвалу ціни, який стався за останніми днями, вартість ягоди все одно є значно вищою, ніж у попередні роки. Вищі ціни в цьому сезоні пояснюються гіршими погодними умовами — через холодну погоду та брак сонця ягода дуже погано визріває в господарствах Півдня та на Закарпатті. До того ж сезон української полуниця-2020 розпочався на тиждень пізніше, ніж рік тому — у перших числах травня.

«Урожай ранньої суниці садової є одним з найгірших за останні 5 років, ми це бачимо по динаміці пропозиції та цін на майданчику нашого гуртового ринку. У попередні, навіть не дуже врожайні роки, суниця починала дешевшати з перших днів продажу, а в цьому році, через обмежену пропозицію, перші два тижні сезону ціни знижувались досить повільно, негативна динаміка посилилась лише після 15 травня», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», Тетяна Гетьман.

Станом на 18 травня 20120 року на майданчику ринку «Шувар» у Львові суниця гуртом пропонується по 65-75 грн/кг. За останні дні ціни впали у середньому на третину, але вони все одно залишаються рекордно високими за останні 5 років. У попередні сезони найвища ціна 60-65 грн/кг була зафіксована у середині травня 2019 року, а найнижча ціна 22-25 грн/кг у 2016 році. Від початку сезону на майданчику ринку було продано понад 200 тонн суниці — найменший обсяг за останні 5 років.

«Від середини травня пропозиція почала досить швидко збільшуватись і скоріше за все найближчими днями ми побачимо більш інтенсивне зниження ціни. Втім вже зрозуміло, що особливістю цього сезону буде рекордно висока ціна на ранню ягоду. На жаль, не всі виробники зможуть на цьому заробити, деякі господарства втратили значну частину врожаю через заморозки у першій половині травня,» — додає  Гетьман.

Також уточнюється, що у цьому році, не дивлячись на високу вартість, українська суниця доволі швидко витіснила з ринку імпортну ягоду від виробників Греції та Іспанії.