Сховища компанії будували під картоплю, та вони універсальні й можуть використовуватися для іншої продукції.
«Це нові сховища, і ми не можемо допустити їхнього простою. Є приміщення на 12 тис. т, є сховище контейнерного зберігання (близько 3 тис. т), а також сховище з регульованим газовим середовищем (до 5 тис. т), що зараз використовується для яблук. Хоч сад і немолодий, але ми продовжуємо виробляти соки прямого віджиму ТМ «Найсік». Частину саду викорчували, можливо, будемо закладати новий. Землі треба відпочити. На місці викорчуваного саду збереглася система крапельного поливу, тому там висадили овочі», — додає Ольга Лонська.
Загалом усі овочі компанії вирощуються на поливі.
Водночас підприємство не зупиняє програму картоплі, адже є сучасна потужна техніка, сховища, і навіть план-проєкт із будівництва заводу з її переробки. Зараз проводиться тестування шістьох сортів картоплі фрі. Дослідні майданчики у двох регіонах — на лівому і правому березі Дніпра. «Не під кожен сорт може підійти наш ґрунт. Нюансів багато, адже технології вирощування картоплі фрі, чипсової та столової — різні», — пояснила агроном.
Є й плани на власну переробку овочів. Оскільки на заводі з переробки картоплі передбачений тунель із заморожування, у період простою лінії можна буде заморожувати овочі.
Керівник компанії додає, що глибока переробка картоплі, а це ключовий фактор для розвитку галузі, зараз повністю відсутня. «Виробники чипсів обережні в своїх планах з відновлення виробництва. Картопля фрі відсутня повністю. Є сподівання на відродження виробництва крохмалю. Але якщо в найближчі два-три роки не буде реальних проєктів, то про професійне картоплярство, тобто стабільно прибуткове картоплярство, ми згадаємо нескоро, тим більше, про вихід на зовнішні ринки», — прокоментував він.