Дефіцит пального не дає фермерам планувати подальші роботи

10 травня 2022, 09:50 1092

Провести посівну ще вистачить запасу пального, а от планувати наступні агрономічні операції при відсутності пального аграріям дуже важко.

Про це AgroPortal.ua розповів фермер з Волинської області та голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич.

«Як можна сьогодні купити пальне, коли його немає? До мене в день телефонують 10-15 чоловік і просять терміново дати пальне аргументуючи, що я фермер, а отже воно має в мене бути. Всім потрібно терміново, але ж  і нам треба сіяти сьогодні, завтра вже може бути пізно, адже всі терміни пройдуть. На вихідних був змушений на воротах свого складу написати: «Дизпалива, бензину — немає», бо чесно кажучи вже замучився розказувати людям, що його немає», — розповідає Руслан Хомич.

За його словами, у зв’язку з війною довелося дещо змінили сівозміну. У цьому році відмовились від соняшника та цукрового буряка. 

«Загалом, десь 70% у нашому господарстві засіяно. На цьому не зупиняємось, ще будемо сіяти кукурудзу та сою. Де є болотисті місця, куди ми ще не можемо заїхати, чекаємо поки підсохне, а потім посіємо там гречку, щоб земля не пустувала», — зазначає Руслан Хомич.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua