Нідерландські технології виробництва ягід стануть доступнішими

02 лютого 2020, 11:42 2193

Нідерландський уряд домовиться з Україною про зниження мит на постачання технологій.

Про це під час Міжнародного форуму «S-FRUIT TRANSFORMATION 2020» розповів радник з питань сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен, передає кореспондент AgroPortal.ua.

За його словами, в Україні є компанії, які активно застосовують smart solutions («розумні рішення») з Нідерландів. У тому числі, в плодово-ягідному сегменті.

«Нідерландські компанії регулярно поставляють в Україну технологічні рішення — як на рівні виробництва, так і на рівні переробки та створення доданої вартості», — говорить Наутен.

Така торгівля, вважає він, має перспективи до зростання.

«У нас є багато компаній, які пропонують технологічні рішення. Основна наша задача — допомогти постачальникам технологій знайти своїх клієнтів-виробників в Україні. Так, це зменшить обсяг торгівлі свіжою продукцією Нідерландів з Україною, але допоможе вам виробляти таку продукцію самостійно», — говорить Наутен.

За його словами, виробництво для свіжого ринку — дуже затратне. Проте в Україні є можливості та компанії-ентузіасти, які вирощують дуже гарну продукцію, застосовуючи найновіші технології.

Також він зазначив, що сектор ягідництва в Україні поступово зростає.

«Є певні зміни щодо лобіювання інтересів сектору в країні. Дуже активну і важливу роль в цьому процесі відіграє Асоціація ягідників. Важливо бачити стратегію розвитку, формувати її спільними зусиллями і залучати уряд до виконання цієї стратегії», — підсумував радник з питань сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні.


Ірина Кравченко, AgroPortal.ua