Експерт: Лохину вигідніше продати в Україні, ніж експортувати до Польщі

25 грудня 2019, 08:00 3156

У професійному сегменті вирощування лохини експортується приблизно 44-45% ягід. Головними ринками збуту є країни Європейського союзу.

Про це на вебінарі «Непереможений ЄС: досягнення та провали українських виробників плодоовочевої продукції на ринку розвинутих країн» розповіла експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

За її словами, лохина найкраще з усіх ягід переносить транспортування. При цьому в структурі споживання поряд з експортом черешні та суниці садової займає дуже незначну частину, тому має перспективи зростання.

Однак Гетьман звертає увагу, що цього року ціни на лохину на внутрішньому ринку України були навіть вищими за експортні. Зокрема, фахівець порівняла рівень цін на львівському ринку «Шувар» та польському «Броніше».

 «Якщо брати дані по митниці за 2019 рік включно по серпень, то середня експортна ціна була 4,05 €/кг, а на внутрішньому ринку такої ж якості ягоди можна було придбати за 5,15 €/кг», — зазначила Гетьман.

Все ж, усі великі виробники лохини на сьогоднішній день у стратегічних планах розвитку обов’язково ставлять зовнішні продажі. Лохина є найбільш експортованою ягодою з України, додала вона.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua