Постачальники ранніх овочів обіцяють високі ціни

13 квітня 2021, 15:25 2533

Ціни на ранні овочі відкритого ґрунту залишаться високими до початку літа. Причина — несприятливі кліматичні умови на півдні України і, як наслідок, часткова втрата врожаю.

Про це розповів фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в Миколаївській області та Фонду LASKA Олег Калінін.

За його словами, в Миколаївській області під час заморозків озима цибуля, плантації суниці садової та малини вимерзли в середньому на 30-40%, а в деяких господарствах —  на 100%.

«З початку березня кілька разів на ґрунті температура опускалася до мінус 3-4°С, один раз до мінус 12 °С. Тож не дивуйтеся, що ціни на редис та молоду капусту зараз настільки високі. Торік у цей час оптова ціна редису становила 2 грн., і виробники масово викидали овочі у посадки біля ринку в Великих Копанях, а сьогодні редис оптом коштує 35-38 грн», — розповідає фахівець з розвитку плодоовочевого ринку UHBDP в Херсонській області та ГО «Земля Таврії» Едуард Дембінов.

Він також повідомив, що на півдні України через дощову погоду, яка тримається вже кілька тижнів, досі не висадили картоплю у відкритий ґрунт. Затримується на 2 тижні і посадка білої, червоної і ріпчастої цибулі.

«Вологість землі настільки висока, що трактор просто провалюється», — пояснює фахівець і зазначає, що врожай цих культур слід очікувати не в середині літа, а вже в серпні.

Плодоовочівники кажуть, що на ціну вплине і підвищення тарифів на електроенергію, так як всі види упаковки стануть дорожчими: сітки, ящики, коробки. Цього року спостерігається різкий стрибок цін на агроволокно, тепличну плівку, подорожчали і насіння, добрива, ПММ. Послуги сезонних працівників також стали дорожчими на 10-15 грн і становлять 45-50 грн за годину.

Крім того, за словами Едуарда Дембінова, фермери Херсонщини цього року скоротили площі під овочевими культурами в середньому вдвічі.