Агросектор потребує $9 млрд зовнішнього фінансування

15 липня 2022, 16:05 831

Сільгоспвиробникам України необхідне додаткове фінансування в обсязі близько $9 млрд протягом наступних 12 місяців. Саме таку потребу формує неможливість реалізувати продукцію на експорт та необхідність підготовки до посіву культур під урожай наступного року.

Такі дані озвучують експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

За словами генерального директора УКАБ Романа Сластьона, станом на початок липня на підконтрольній Україні території досі знаходиться близько 20 млн т зерна та насіння олійних культур минулорічного врожаю, які підлягають експорту. 

propData.content.image
Роман Сластьон, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»

Близько 20% минулорічного врожаю досі не реалізовано. Крім того, новий урожай зернових та олійних культур оцінюється на рівні 65-70 млн т, з яких до експорту передбачається 45-50 млн т (враховуючи продукцію переробки). Таким чином, загальний обсяг до експорту цьогорічного врожаю разом із залишками минулого року складе 65-70 млн т. За нинішніх темпів у 2 млн т на місяць Україна буде експортувати наявний обсяг зерна та насіння олійних культур наступні 32-35 місяців.

Фактично з урожаю 2022 р. протягом маркетингового року буде реалізовано лише 30-35% обсягу збіжжя. Водночас внутрішні ціни на зернові та олійні культури знизилися на 40-50% відносно довоєнного рівня. Тобто у вартісному вираженні надходження від реалізації цьогорічного врожаю за 2022/23 МР складуть близько 20-25% від минулорічних.

«Без зовнішнього фінансування у вигляді банківських кредитів чи інших фінансових інструментів аграрії не матимуть коштів для проведення збирання цьогорічного врожаю, виплати орендної плати власникам земельних паїв та посіву культур під урожай наступного року», — наголосив Роман Сластьон.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ  закликає уряд  звернутися до зовнішніх партнерів задля залучення необхідного фінансування та уникнення поглиблення глобальної продовольчої кризи.