Олійниця, млин, крупорушка, соєвий завод, сучасний молочно-товарний комплекс, міні-завод із виробництва кількох видів сирів, пекарня, кондитерський цех... Усе це не в пісні, а в реальному житті — в приватному сільськогосподарському підприємстві «Пісківське», що в селі Піски Бахмацького району.

А ще тут вирощують зернові й бобові культури — пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сою, горох, орендуючи понад три тисячі гектарів землі. Основа ж господарства — молочно-товарний комплекс, де за новітніми технологіями виробляється молочна сировина. Молоко — екстра-класу та для дитячого харчування. Купує його одна зі світових харчових корпорацій.

У «Пісківському» також вирощують племінний молодняк великої рогатої худоби. Є в господарстві і коні (для спортивних змагань і загартовування дітвори), поні й страуси. Бентежить уяву сельчан і легенда про сховане на території Пісок… золото.

Джерело фото: Сntime.cn.ua
Джерело фото: Сntime.cn.ua

Не село — маленька Голландія на тлі економічних негараздів. 

Вирощене в господарстві, очолюваному депутатом обласної ради Валерієм Колошею, намагаються не тільки продавати, але й якомога більше переробляти. За таким принципом і розвивається підприємство.

Джерело фото: Сntime.cn.ua
Джерело фото: Сntime.cn.ua

Зерно переробляють на борошно, крупи й комбікорми, сою — на олію й макуху.

Запашні тверді сири гауда, рікотто, моцарелла, сметана, кисло-молочна продукція — все сельчани можуть купити в крамниці. Сири, до слова, з добавками — горіхами, травами, червоним перцем.

«Споживачі стверджують, що вони пахнуть «дитиною», тобто молоком, — з гордістю розповідає Валерій Колоша. — Наші сири виготовляються зі свіженького молока. Щодня переробляється тонна продукції. І до столу сельчан — 100 кілограмів сирів».

Джерело фото: Сntime.cn.ua
Джерело фото: Сntime.cn.ua

А ще тут печуть булочки, батони з висівками й насінням льону, багети, пиріжки. Селяни можуть купити борошно, соєву олію, різноманітні крупи. Вся вироблена продукція із натуральної сировини, без будь-яких шкідливих добавок. Отже, користується великим попитом і за межами Пісок — продається в сусідніх селах, у Ніжині, Бахмачі й Бобровиці, де вже високо оцінили торгову марку «Щедра фермерська родина».

Пісківчани мріють про завоювання столиці. У планах, як зізнався директор, ще й новий млин, завод з переробки м’яса, відродження старовинних бабусиних рецептів у пекарстві.

Джерело фото: Сntime.cn.ua
Джерело фото: Сntime.cn.ua

Вже понад півтора десятиліття у «Пісківському» працюють не лише задля прибутків і економічної стабільності. Валерій Колоша повсякчас дбає про відродження інфраструктури села, про духовність і культуру. Він твердо переконаний, що якщо вимре село — згине Україна, знівелюються духовні цінності — згине нація.


AgroPortal.ua за матеріалом Сntime.cn.ua

Мультимедіа