У селищі Краснопілля, що у 40 км від Сум, встановили сім контейнерних майданчиків для роздільного збору відходів і почали заробляти на смітті.

Спеціальні майданчики з двома залізними баками і сіткою для пластику облаштовує Краснопільська об’єднана територіальна громада в рамках реалізації проекту з благоустрою.

Обмежувальна сітка не дає сміттю розлітатися вулицями, розповідає начальник Краснопільської житлово-експлуатаційної дільниці Григорій Маслюк. 

«На майданчики жителі виносять тверді побутові відходи, які не підлягають переробці, — пояснює він. — Встановлено також корзину для пластику, який ми будемо складувати, а потім продамо».

Один сміттєвий майданчик обходиться у 15 тисяч гривень.

Підприємство для збуту вторинної сировини підшукали в Сумах, продовжує Григорій Маслюк. 

«Один 30-квартирний будинок за місяць продукує близько двох сіток пляшок, які посортують та продадуть майже за 5 грн/кг, — пояснює він. — Одна сітка — це близько 16 гривень, за кошти, отримані за тиждень, можна буде заправити сміттєвоз».

Також за кошти фонду охорони навколишнього середовища та місцевого бюджету громада придбала новий сміттєвоз. Усього витратили близько 2 мільйонів гривень.

Незабаром у Краснопіллі планують встановити ще 12 сміттєвих майданчиків.

Як розповів Григорій Маслюк, зараз населені пункти, які входять до Краснопільської громади, а їх 24, замовляють виготовлення аналогічних майданчиків для роздільного збору сміття. 


AgroPortal.ua за матеріалами Еcotown.com.ua

Мультимедіа