Українські аграрії посіють більше овочів та гречки

06 квітня 2023, 16:18 1263

Гречка у 2023 році, швидше за все, не зміниться у ціні, а овочі борщового набору можуть здешевшати восени.

Такий прогноз зробив голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, говориться у повідомленні парламенту. 

За його словами, цього року збільшаться обсяги вирощування овочів на Одещині, в центральних та західних регіонах. Це вплине на зростання обсягів виробництва, а в результаті — на потенційне зниження цін на овочі з борщового набору, зокрема цибулю та моркву.

«Фермери з тих регіонів, де раніше овочі не висаджували, вже готуються почати цей процес. Адже минулого року ми зіткнулись з дефіцитом моркви та цибулі, третина яких потрапляла на ринки з Херсонщини. Після збору нового врожаю наприкінці літа та восени ми очікуємо збільшення пропозиції овочів. Тоді й ціни можуть піти на спад», — зазначив Олександр Гайду.

Також 2022 року українські фермери збільшили посіви гречки. Її було вирощено навіть більше, ніж потрібно для внутрішнього споживання, тобто сформувались резерви.

«Підстав для зростання ціни на гречку цього року немає. Ми очікуємо, що аграрії і в 2023-му збільшать вирощування та виробництво цієї культури. Тож потреби в імпорті не буде. Скоріше за все, ціни на гречку збережуться на тому ж рівні, що й зараз», — підсумував Олександр Гайду.