Україна побила рекорд з експорту замороженої малини

26 грудня 2016, 19:00 3128

Україна цього сезону встановила рекорд з експорту замороженої малини.

Про це повідомляють фахівці ринку, спираючись на статистичні дані з міжнародної торгівлі, інформує «Шувар».

Так, в період з січня по листопад 2016 р. країна експортувала більше 6,5 тис. т замороженої малини. Цей показник майже в 3 рази перевищує результат всього 2015 р. Фактично, мова вже йде про найбільший обсяг експорту замороженої малини за всю історію незалежної України.

Як і минулого року, найбільший обсяг поставок припав на серпень та вересень, тобто переважно експортували заморожену малину ремонтантних сортів. Цього року, лише протягом серпня, було експортовано майже 2 тис. т малини, тобто 75% всього минулорічного обсягу. У вересні з країни було вивезено близько 1,8 тис. т цієї ягоди, і цей показник в 3 рази перевищив обсяг експорту у вересні 2015 року.

«Досягти таких результатів нам вдалось, перш за все, через збільшення виробництва та стабільний попит на українські ягоди в Європі. Але, для збільшення експорту, українським компаніям довелося знизити ціну. Цього року урожай малини в країнах ЄС був кращим, ніж минулого, тому конкуренція для зовнішньої продукції була жорсткішою. Так, якщо восени 2015 року попит на українську малину був стабільно високим в ЄС при ціні 3,4-4,0 €/кг, то цього року дорожче, ніж по 1,7-1,8 €/кг, продавати ягоду було дуже важко», — коментує ситуацію експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Майже всю українську заморожену малину у 2016 р. викупили країни ЄС, при цьому в Польщу було продано 3,4 тис. т ягоди, тобто більше 50% всього експортного обсягу. Частка Німеччини склала близько 10%; Україна відвантажила близько більше 600 тонн замороженої малини туди.

«Цікавим є те, що в трійці лідерів цього року, замість Росії, опинилась Чехія, яка збільшила обсяг імпорту замороженої малини з України одразу в 4 рази — до 580 т», — відмічають в «Шуварі».

Тим часом, в списку покупців з’явилась Білорусь, яка імпортувала з України майже 200 тонн замороженої малини.  Не виключено, що більшість цього обсягу було потім реекспортовано в Росію.


Для довідки: вже майже рік в Росії діє заборона на постачання заморожених ягід з України. Раніше ця країна входила до списку головних покупців української замороженої малини.