Ціни на часник цього року в Україні зросли майже вдвічі порівняно з минулим роком, досягнувши 140-160 грн за кілограм.
Про це повідомляє пресслужба оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» (м. Львів).
За словами керівника відділу маркетингу ринку Тетяни Попович, першорядними причинами є зменшення посівних площ у Китаї, який є основним постачальником часнику, а також складнощі з вирощуванням та зберіганням вітчизняного часнику.
«Водночас вартість посадкового часнику залишилася на рівні минулого року, що створює сприятливі умови для виробників. Однак через обмеженість площ вирощування та складність у догляді пропозиція українського часнику залишається низькою, що підтримує високі ціни», — пояснює фахівець.
Тетяна Попович, з огляду на поточні тенденції, до новорічних свят значного зниження цін на часник не прогнозує через обмежену пропозицію як імпортного, так і вітчизняного продукту.
«Вітчизняний часник фактично лишається на рівні минулого року, що може свідчити про стабілізацію ціни в зимовому сезоні. Однак можливі коливання залежно від урожайності та обсягів імпорту», — підсумувала вона.

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Від льону до готової продукції: фермери на Миколаївщині розвивають власну переробку

Агропідприємство «Стоянов А.А.» (Одеська обл.) цього року вперше зібрало врожай озимого часнику української селекції сорту Любаша.

Іспанські виробники часнику мають намір звернутися до Європейської комісії із проханням запровадити захисні заходи через зростання імпорту дешевої продукції з Китаю та Єгипту.

Мешканець Глостерширу (Велика Британія) Грем Барратт виростив часник, який встановив світовий рекорд і вважається найбільшим у світі.

Ціни на молоду картоплю продовжують помітно знижуватися за мірою збільшення пропозиції на ринку України.

Ціни на молоду білоголову капусту в Польщі на початку сезону виявилися на історично низькому рівні.

Українські виробники продовжують опускати ціни на помідори протягом шести тижнів поспіль.

На ринку картоплі України спостерігається незначне зниження ціни. Причинами цього є збільшення імпорту картоплі з Литви та Польщі, а також сезонне зниження попиту після святкового періоду.

Середня ціна за десяток яєць курячих столових на оптовому ринку «Шувар» нині становить 58,5 грн, що на 58% вище вартості в такий же період минулого року — 37 грн.

Ціни на яблука деяких сортів на гуртовому ринку «Шувар» (м. Львів) цьогоріч навіть нижчі, ніж торік, що пояснюється кращою врожайністю та більш стабільним постачанням.

Вартість картоплі на гуртовому ринку «Шувар» (м. Львів) нині у середньому складає 17,3 грн/кг, що на 147% більше ціни минулого року, яка складала у цей час 7 грн/кг.