Сезон кавунів в Україні розпочався пізно, як ніколи

01 липня 2020, 18:00 7443

Українські фермери почали збирати врожай кавунів 2020 року. У господарствах Херсонщини кажуть, що сезон розпочався пізно, як ніколи. Причиною запізнення стала холодна весна та червень.

Про це йдеться у повідомленні «Інфо-Шувар».

«За останні 5 років ми мали різні погодні умови й, відповідно, різні дати початку сезону збирання кавунів. Цей рік вже можна сміливо називати роком із найбільш пізнім стартом — перші кавуни господарства Херсонщини почали збирати тільки в кінці минулого тижня, тоді як у 20-х числах минулого року в цей час ми вже фіксували перший обвал ціни завдяки збільшенню пропозиції», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Цього року погодний фактор як ніколи перешкоджав українським фермерам у проведенні посівної кампанії. Низькі температури у травні стримували розвиток розсади ранніх кавунів у мінітеплицях та не дозволяли своєчасно посіяти богарний кавун. Навіть посіяні після 15 травня кавуни мають дуже різну картину сходів. Це говорить про дуже високу ймовірність цінових перепадів протягом сезону і, відповідно, високі ризики для трейдерів.

Затримкою сезону українського кавуна скористались імпортери, на майданчику найбільшого у Західній Україні гуртового ринку ОРСП «Шувар» уже третій тиждень продається кавун виробництва Узбекистана. За цей термін ціни встигли знизитись майже у 2 рази — до 16-18 грн/кг.

За даними «Інфо-Шувар», сезон 2020 року розпочався з найвищих за останні 5 років цін. Рік тому український кавун продавався по 9-10 грн/кг, а сьогодні за такими цінами перші кавуни відвантажують фермери Херсонщини. Сезон експорту кавунів традиційно починається у червні, а найбільший обсяг припадає на липень та серпень.