На Вінничині запустився найпотужніший завод з переробки кукурудзи 

07 грудня 2020, 09:51 5860

Компанія «Дакса Бунге Україна» 4 грудня 2020 р. запустила завод з глибокої переробки кукурудзи у с.Демківському на Вінничині.

Про це розповів голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що це підприємство з 100% іноземними інвестиціями, засновниками якого є лідер з переробки кукурудзи у Європі — «Дакса Груп» (Іспанія) та один з найбільших світових трейдерів — американська компанія «Бунге».

Інвестиції в будівництво заводу склали $14 млн.

Директор ТОВ «Дакса Бунге Україна» Андрій Запісоцький підкреслив, що, незважаючи на світову пандемію COVID-19, вдалось збудувати сучасний завод, що відповідає світовим стандартам виробництва харчової продукції, привезти понад 30 вантажівок з обладнанням з Італії та Іспанії і контролювати його монтаж, привабити найкращих фахівців з різних куточків нашої країни — Києва, Житомира, Харкова та Донецької області на переїзд та роботу.

На заводі встановлено сучасне обладнання для переробки кукурудзи твердих сортів на борошно та крупу загальною потужністю 300 тон кукурудзи на день (100 тис. тон на рік).

«80% готової продукції планується реалізовувати на експорт», — уточнив Сергій Борзов.

Зараз, на підприємстві проводяться пуско-налагоджувальні роботи під час яких відпрацьовуються рецепти та специфікації продуктів під кожного конкретного споживача. Основні клієнти заводу — це великі міжнародні корпорації: виробники пива та харчових продуктів (сухі сніданки, снекі, випічка та кондитерські вироби).

Уже випущена та підготовлена до експорту перша партія продукції, яка відповідає найвищим світовим стандартам з якості та харчової безпеки, що підтверджено результатами лабораторних випробовувань ДП «Вінницястандартмерологія».


Для довідки: «Дакса Бунге Україна» створена двома компаніями. 60% акціонерного капіталу належать групі компаній «Дакса» (Dacsa Maicerias Espanolas, S.A.), провідному європейському переробнику кукурудзи та рису (800 тис. т продукції на 6 заводах). Центральний офіс — Валенсія, Іспанія. 40% — групі компаній Bunge — одному із провідних переробників та експортерів сільськогосподарської продукції в світі, центральний офіс — Вайт-Плейнс (штат Нью-Йорк) США. В Україні — один із найбільших експортерів соняшникової олії та зернових.