На Дніпропетровщині створять ягідний кооператив і побудують завод із заморожування

20 вересня 2017, 08:00 5464

Агрофірма «Колос» почала освоювати новий напрям — вирощування малини. У планах — створення кооперативу, який об'єднає 200 га під нішевими та ягідними культурами.

Про це в інтерв'ю AgroPortal.ua розповів один із співвласників компанії Микола Хорольський.

Він зазначив, що в регіоні малі фермери почали активно займатися вирощуванням малини, а в центрі Царичанки періодично збирається стихійний ринок — біржа малинових професіоналів.

«По інтелектуальну та організаторську допомогу звернулися до компанії «Сингента», яка посприяла з семінаром-тренінгом і фахівцями-консультантами. Щоб дізнатися, як правильно вибирати і доглядати за саджанцями, оптимально їх підживлювати і захищати, збиралися близько 120 фермерів», — зазначає аграрій.

Також Хорольський уточнив, що «Колос» планує допомагати колегам з технологіями вирощування і професійним супроводом. А для переробки ягоди господарство вже організовує міні-завод із заморожування. Агрофірма у себе вже заклала плантацію малини на 2 га і починає освоювати новий бізнес-напрям.

Власники «Колоса» два роки вивчають досвід вирощування і переробки нішевих культур, в тому числі малини. У компанії розроблено проект на три роки зі створення і переробки нішевих культур, зараз у виконанні лише плани першого року.

Як очікується, результатом має стати кооператив, який об'єднає 200 га під нішевими та ягідними культурами. Господарство планує використовувати земельні площі малих фермерів і ділянки населення. Поки в агрофірмі налаштовані на вирощування малини та аґрусу, однак також розглядають спаржу і трюфелі.

Наступної осені, після створення кооперативу, передбачається проведення семінару-тренінгу, тоді і стане зрозуміло, якої потужності потрібен завод із переробки, а також буде визначено напрямки збуту — експорт або на внутрішній ринок.


Світлана Плішко, AgroPortal.ua