Світові ціни на продовольство: зерно дешевшає, цукор і олія — дорожчають

03 грудня 2022, 08:00 2361

Індекс продовольчих цін у листопаді становив у середньому 135,7 пункта, що незначно нижче рівня жовтня і лише на 0,3% вище листопада минулого року.

Про це говориться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Індекс цін на зернові ФАО знизився на 1,3% порівняно з попереднім місяцем, але все ще виріс на 6,3% порівняно з минулим роком. Світові ціни на пшеницю та кукурудзу в листопаді впали на 2,8% та 1,7% відповідно, частково під впливом продовження Чорноморської зернової ініціативи. При цьому міжнародні ціни на рис зросли на 2,3%.

Індекс цін на рослинну олію зріс на 2,3% в листопаді, поклавши край падінню, яке тривало сім місяців поспіль. Міжнародні ціни на пальмову та соєву олії зросли, а на ріпакову та соняшникову — впали.

Індекс цін на молочну продукцію знизився на 1,2% до жовтня, причому світові котирування вершкового масла, знежиреного та сухого незбираного молока впали на тлі зниження попиту на імпорт, тоді як ціни на сир зросли частково через менш активні експортні пропозиції з провідних країн-виробників Західної Європи.

Індекс цін на м’ясо був на 0,9% нижчим у листопаді, ніж у попередньому місяці, оскільки міжнародні ціни на яловичину впали, адже збільшення експортних поставок з Австралії додалося до вже високих поставок з Бразилії, незважаючи на постійний високий імпортний попит Китаю. Навпаки, світові ціни на всі інші види м’яса відновилися завдяки підвищенню котирувань на баранину.

Індекс цін на цукор зріс на 5,2% в листопаді під впливом сильних покупок на тлі обмежених глобальних поставок цукру через затримки збору врожаю в ключових країнах-виробниках і оголошення Індією про зниження квоти на експорт цукру. Вищі ціни на етанол у Бразилії також спричинили зростання світових цін на цукор.