Угоду про ЗВТ Україна-ОАЕ планують підписати цього року

17 березня 2023, 18:00 789

Український бізнес, який продовжив працювати минулого року, покрив 50% видатків національного бюджету. Україна експортувала товарів на $44,1 млрд, що склало третину надходжень до бюджету.

Про це зазначила перша віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко, говориться у повідомленні Мінекономіки. 

«Наше завдання, як держави, підтримувати наших експортерів з доступом на ринки, зі спрощенням усіх бюрократичних перепон, які можуть існувати і, звичайно, з питаннями логістики. Європейський Союз — наш стратегічний партнер, на ринок якого минулого року припало $27,9 млрд. Безперечно, безмитна торгівля має бути закріплена у документі про вступ до ЄС. Також цього року ми очікуємо угоду про зону вільної торгівлі з ОАЄ і оновимо угоду з Канадою в частині інвестицій і послуг. Водночас наш пріоритет — приєднатися до тихоокеанської угоди про вільну торгівлю (СРТРР), серед учасників якої Японія, Нова Зеландія, Австралія та інші», — повідомила Юлія Свириденко.

Вона також відмітила важливість підписання цифрової угоди з Великою Британією 13 березня. Реалізація угоди покращить регуляторне середовище та позитивно вплине на співпрацю у сфері цифрової економіки. Крім того, увага держави направлена на континент Африки в частині лібералізації торгівлі з країнами цього регіону.

Юлія Свириденко підкреслила важливість такого інструменту підтримки, як страхування ризиків експортних операцій. Наразі Мінекономіки працює над законодавчими змінами, щоб збільшити номенклатуру товарних позицій для страхування. Також уряд працює над механізмом страхування воєнних ризиків, зокрема над страхуванням воєнних ризиків для інвестиційних проєктів і страхуванням ризиків для торговельних операцій. Уряд України разом з ЄС і США працює над тим, щоб виробити більш уніфікований механізм цього інструменту, а також підвищити рейтинг України на міжнародному ринку.