Продавати лохину на внутрішньому ринку вигідніше, ніж на експорт

03 грудня 2019, 12:55 2101

Українська лохина в 2019 році продавалась на внутрішньому ринку на 25% дорожче, ніж назовні.

Про це йдеться у повідомленні «Інфо-Шувар».

Як зазначається, на гуртовому ринку «Шувар» середня вартість  української  лохини  з червня по серпень становила 135 грн/кг ( 5,13 €/кг). Для порівняння середня експортна вартість української  лохини в цьому сезоні становила 4,35 €/кг.  В 2019 році Україна по серпень включно експортувала більше 2 тис. т лохини, за рік обсяг зовнішніх продажів збільшився на  50% .

 «У 2019 році з усіх культурних ягід тільки лохина показала зростання експорту. Купували нашу лохину переважно країни ЄС, серед покупців також були ОАЕ, Гонконг та Малайзія. До Білорусії ми відправили менше 500 т лохини. А от по суниці та черешні ми зафіксували зниження обсягів зовнішньої торгівлі, і майже весь обсяг цих ягід було експортовано до Білорусії та Молдови», - розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, експорт лохини міг бути в цьому році значно більший, але через погодні негаразди та брак агрономічного досвіду  ягоди експортної якості було зібрано менше, ніж прогнозувалось на початку сезону.

Кожного року середні ціни на лохину в Україні знижуються на 20-25 % завдяки збільшенню пропозиції на внутрішньому ринку і назовні. При цьому збільшується і розрив в цінах в залежності від якості ягоди. За даними аналітиків, в розпал сезону мінімальна вартість ягоди крупного калібру на майданчику ринку «Шувар» не опускалась нижче позначки 100 грн/кг (3,8 €/кг), тоді як ціни на дрібну лохину  впали до 70-80 грн/кг (2,6-3,0 €/кг). В ту саму ціну на ринку продавалась  чорниця лісова.