KWS відкриває новий сегмент у селекції ріпаку

05 листопада 2021, 09:13 2278

Компанія KWS відкриває новий сегмент у селекції ріпаку, розробивши більш стійкі до ріпакової блішки гібриди.

Про це свідчить оцінка авторитетного французького науково-дослідного інституту Terres Inovia, говориться у повідомленні компанії.

«Незалежні дослідження інституту вперше підтвердили дану стійкість в червні 2020 року для гібриду КВС ФЕЛІСІАНО. Наразі до портфоліо KWS додано ще один гібрид — КВС АЛЕССАНДРО. Вчені виявили чіткий зв'язок між генетикою гібриду та меншим ураженням личинками, тож гібрид КВС АЛЕССАНДРО вже наступного сезону буде доступний для продажу в Німеччині», — говориться у повідомленні.

Як зазначається, ріпакова блішка (лат. Psylliodes chrysocephalus) — один із основних шкідників, з яким доводиться боротися аграріям, які вирощують ріпак. Пошкодження цим шкідником може призвести від значної до повної втрати врожаю. Вірогідно, що шкода, яку завдає ріпакова блішка, у майбутньому лише зросте через заборону на обробку насіння неонікотиноїдами в країнах ЄС та посилення обмежень щодо використання інсектицидів.

«На цьому тлі селекція міцних, здорових гібридів з відмінною генетикою для забезпечення природного захисту від заселення ріпаковою блішкою зіграє вирішальну роль у зусиллях щодо сприяння прибутковому та екологічному вирощуванню ріпаку в Європі», — підкреслюють в компанії.

Масштабні дослідження, проведені KWS, підтвердили унікальну генетику гібриду КВС АЛЕССАНДРО.

«Ми оцінили кількість личинок на рослинах, які оброблялися інсектицидами, і на рослинах, без обробки. Потім ми порівняли наші гібриди з основними європейськими гібридами-конкурентами, — розповідає, продукт-менеджер по ріпаку компанії KWS Андреас Крулл. — Гібрид КВС АЛЕССАНДРО показав надзвичайно хороші результати».

КВС АЛЕССАНДРО фактично демонструє результати на тому ж рівні, що і КВС ФЕЛІСІАНО. Дослідження показали, що кількість личинок на гібридах-конкурентах, які не оброблялися інсектицидом, часом була більш ніж удвічі вищою, ніж в обох гібридах селекції KWS. Коли було використано інсектициди, кількість личинок, знайдених на КВС ФЕЛІСІАНО та КВС АЛЕССАНДРО стала ще меншою. Загальна їх кількість була значно нижче рівня гібридів-конкурентів.

Андреас Крулл зазначає: «Цікавий аспект, який ми виявили, — це те, що на непротруєних гібридах селекції KWS було стільки ж личинок хрестоцвітої блішки, скільки її було на протруєних гібридах-конкурентах». Це означає, що гібриди селекції KWS взагалі не досягають граничних значень ураження або досягають, але лише на пізній стадії. Граничні значення ураження використовуються для визначення часу, коли слід застосувати інсектициди.

«Гібриди селекції KWS дозволяють аграріям скоротити використання інсектицидів: а це дійсно сприяє підвищенню екологічного ведення сільського господарства і, звісно, допомагає аграріям зменшити витрати», — розповідає Крулл.


Для довідки: KWS — одна з найбільших селекційних компаній, яка входить в п«ятірку світових лідерів з виробництва насіння. У 2020/21 фінансовому році понад 6000 співробітників в 70 країнах досягли чистого обсягу продажів у розмірі 1,3 млрд євро. KWS спеціалізується на селекції та виробництві та продажу насіння кукурудзи, цукрових буряків, зернових культур, ріпаку та соняшнику та овочевих культур. KWS використовує провідні методи селекції для підвищення врожайності, та покращення стійкості до хвороб, шкідників та абіотичного стресу. З цією метою в 2019/2020 фінансовому році компанія інвестувала в наукові дослідження понад 250 млн євро.