Агропросперіс підписав перший в Україні зерновий СВОП-контракт на базисі СРТ-порт

08 лютого 2018, 18:08 3893

На поточному тижні «Агропросперіс» уклав першу в Україні своп-угоду на поставку 10 тис. т кукурудзи в березні 2018 року на СРТ базисі Одеса з прив'язкою до цінового індикатору Thomson Reuters. Цей фінансовий інструмент використано в Україні вперше.

За інформацією прес-служби компанії, перший своп-контракт укладено між Агропросперіс і міжнародною торговельною компанією Spike Trade AG за посередництва швейцарської брокерської компанії SCB за  ціною $168,75 / т за ціновим індикатором Thomson Reuters на українську кукурудзу. 

Торгівля своп-контрактами на базисі СРТ стала природним продовженням розвитку зернового ринку України, покликана забезпечити більшу ліквідність та прозорість ринку, а також дозволить світовим гравцям брати участь в першому ланцюжку експортних поставок української агропродукції. 

«Ця форма торгівлі може стати ефективним інструментом для хеджування продажів і підтримки статусу виробничих компаній і клієнтів Групи Агропросперіс, малих і середніх фермерів України, як надійних партнерів для покупців з усього світу», — прокоментував угоду директор Агропросперіс Ігор Осьмачко. 

«Український ринок має потребу в таких інструментах, як своп-контракт на базисі СРТ, перш за все, для фермерів, які більше знайомі з умовами і філософією торгівлі на цьому базисі», — зазначив директор компанії Spike Trade AG Олександр Соловей.


Для довідки: група компаній «Агропросперіс» фінансує виробництво і експорт агропродукції в Україні з 2007 року. Поставляє національним агровиробникам весь комплекс товарів і послуг для виходу на світові ринки. Основний інвестор — група фондів під управлінням NCH Capital (США).