В обхід Польщі. Як українському аграрію вийти на італійський ринок

07 березня 2024, 05:50 4412

Італія є одним із головних експортних ринків Європи. Культура споживання української продукції на італійському ринку присутня вже давно. Проте тільки зараз Італія отримала гарну можливість купувати агропродукцію безпосередньо в українських виробників із постачанням суходолом.

Про це AgroPortal.ua розповів комерційний директор та співзасновник брокерської компанії Spike Brokers Олександр Соловей. Нещодавно він повернувся з бізнес-туру Європою, у межах якого розвивав нові можливості збуту для українських аграріїв, зокрема на італійському ринку.

За словами фахівця, компанія напрацьовує зв'язки та можливості роботи в Італії, проводить нетворкінг із найбільшими переробниками та покупцями.

«Уже встиг зустрітися з давніми партнерами для обговорення розвитку збуту наших клієнтів — українських аграріїв. Важливо підкреслити, що мінімальний рівень протеїну для української продовольчої пшениці, прийнятий у італійських переробників, складає 11%, тоді як практика її експорту через морські порти України вимагає від 11,5%. Тож виробники, які знаходяться на заході України, можуть вигідно співпрацювати з італійськими переробниками та бути спокійними щодо оцінки якості своєї продукції. Адже вона повністю задовольняє вимоги італійських переробників», — розповідає Олександр Соловей. 

У Spike Brokers зазначають, що сьогодні ринок фрахту суходолом продовжує коригуватися і знаходити оптимальну ціну. Сприятливість збуту суходолом поступово збільшується. Компанія активно реалізує продаж продукції клієнтів із відвантаженням через Чоп на різні станції північної Італії. Основні товари у цьому напрямку — кукурудза, пшениця, соняшниковий та соєвий шрот, олія та соя. 

propData.content.image
Олександр Соловей, комерційний директор та співзасновник брокерської компанії Spike Brokers

Вартість логістики у цьому напрямку постійно змінюється та адаптується до реалій ринку. На сьогодні через західні кордони України експортується близько 1-1,5 млн т агропродукції, й прогнозується, що ці показники будуть зростати. На сьогодні вартість логістики з Чопу до Італії складає близько €40, що робить досить конкурентним такий збут суходолом у напрямку Італії відносно альтернативних морських каналів. 

У Spike Brokers наводять останні індикації покупців у напрямку Італії станом на 1 березня.

  • Кукурдза:

DAP Італія (пн.) ~ €180-182;

CIF (порт) ~ $193-194.

  • Пшениця:

DAP Італія (пн.) 11pro ~ €190-195;

DAP Італія (пн.) 11pro (липень-серпень) ~ €190-195;

IF Італія (порт) 11.5pro ~ $222-225;

CIF Італія (порт) 10.5pro ~ $202-205;

CIF Іспанія (порт) 10.5pro ~ $200-204.

  • Соя:

DAP Італія (пн.) ~ €400-410.

Щотижневі ціни на продукцію та логістику в різних напрямках збуту публікуються у відкритому каналі Spike Brokers. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua