Багато виробників органічної продукції з початком війни зіткнулися з проблемами у забезпеченні продовження свого виробництва. 

Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства, наразі вони мають можливість скористатися кількома програмами підтримки органічних виробників.

Одна з них — Грантова програма «Підтримка органічного сектору в Україні», ініційована об’єднанням «Органічна Ініціатива».

«Метою цієї програми є збереження та посилення спроможності органічного сектору України у середньо- та довгостроковій перспективі, а також підтримка виробників органічних продуктів, площі яких розташовані на території Житомирської, Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей, що були окуповані протягом перших місяців вторгнення, або території інших областей, які постраждали від активних бойових дій», — говориться у повідомленні. 

На першому етапі програми підтримка буде надана у вигляді:

Максимальний розмір підтримки в рамках першого етапу програми складатиме 70 тис. грн. Для отримання допомоги слід надіслати запит (форма заявки та бюджету) про надання термінової підтримки на електронну адресу info@organicinitiative.org.ua не пізніше 20 травня 2022 року.З додатковими питаннями можна звертатися до Наталі Чоловської, президентки ЛМГО «Екотерра» за тел. +38 050-430-76-23.

Ще одна програма підтримки - Надзвичайна допомога органічному сільському господарству України – акція зі збору коштів від Німецького Фонду майбутнього для сільського господарства 

Українські органічні виробники можуть звернутися по допомогу для:

Для подачі заявки виробникам слід заповнити форму та надіслати її до своєї спілки/асоціації, яка направить заявку до Німеччини. Або ж надіслати заявку безпосередньо на електронну адресу: coa-ukraine@afci.de. На даний час немає кінцевого терміну подачі заявок на отримання допомоги. Заявки для розгляду на першому етапі цієї програми приймаються до 20 травня 2022 року.

На одне підприємство можна подати заявку максимально на €5 000. В особливих випадках може бути ухвалено рішення про надання додаткових коштів.

У разі виникнення запитань можна звертатися до Олександра Каліберди за тел. +38 050 469-24-64 (телефон, Viber або WhatsApp) або Ксенії Гулієвої за тел. +38 093-917-29-89 (через Viber).

Не завдяки, а всупереч. У світі  купуватимуть більше Made in Ukraine Не завдяки, а всупереч. У світі купуватимуть більше Made in Ukraine Миколаївська область сьогодні знаходиться під загрозою окупації. Та це не зупиняє компанію «Стодола» продовжувати працювати й виводити на ринок нові продукти.

Мультимедіа