Невелика хлібопекарня може забезпечити 1-1,5 млн грн прибутку

07 грудня 2022, 11:52 1514

Хлібопекарня у господарстві ПСП «Україна» (входить до ГК «Ерідон») на Житомирщині за результатами поточного року планує вийти на 1-1,5 млн грн прибутку.

Про це в інтерв’ю AgroPortal.ua зазначив директор підприємства Дмитро Глущенко.

«Хлібопекарня на сьогодні — це повноцінний бізнес. Минулого року мали невеликий прибуток — на рівні пів мільйона гривень. Цього року прогнозуємо вийти на 1-1,5 млн грн прибутку», — констатував він.

Технологія пекарні заточена під певне борошно, але це місцевий млин, тому питань не було з сировиною. Проблема була з імпортною сировиною — дріжджі, поліпшувачі. 

«Особисто їздив, вигрібав запаси. В лютому-березні була проблема з сіллю, олією, але запит на хліб був, тому знаходили сировину», — додає Дмитро Глущенко.

Ціни зросли на 1-2 грн. Це результат того, що імпортні складові подорожчали пропорційно до курсу долара, плюс енергоносії, логістика. 

«До війни на добу випікали 600 кг хлібопродуктів. Станом на сьогодні — 700 кг. У березні-квітні, коли населення Почуйок виросло значно, плюс деякі великі хлібозаводи закрилися, у нас доходило до 1500 кг/добу. Ми тоді відмовилися від печива, булочок, сконцентрувавшись на основних видах хліба», — каже він.