Ефект від відміни мита ЄС на поставки українського меду стане відчутним із початком нового медового сезону — тобто з липня-серпня, коли на ринку буде масова пропозиція меду, і компанії-експортери повністю відновлять активну роботу. 

Про це AgroPortal.ua повідомила незалежний експерт Анна Бурка. 

Вона нагадала, що Україна є нетто-експортером меду, а основними напрямком експорту традиційно виступали країни Європи та США.

«Країни ЄС вважаються найбільшими у світі імпортерами меду, щорічно імпортуючи на рівні 173 тис. т (дані за виключенням торгівлі між країнами ЄС).

У 2021 р. Україна вдруге поспіль стала №1 серед постачальників меду до ЄС — близько 53,8 тис. т (31% у загальному обсязі імпортованого Європою меду). Серед наших основних конкурентів на цьому ринку — Китай, Аргентина та Мексика», — розповідає Анна Бурка. 

Анна Бурка, незалежний експерт

«З одного боку, можна говорити, що відміна мита сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української продукції в країнах ЄС, а з іншого — це не компенсує втрачені виробництва та переробні потужності сходу та півдня України»

Анна Бурка, незалежний експерт

За словами експерта, з початку війни в Україні обсяги експорту (березень-квітень) за попередніми оцінками зменшились приблизно на 20% відповідно до аналогічних показників минулого року.  

«Однак водночас слід зазначити, що говорити про конкретні цифри експорту наразі неможливо, враховуючи воєнні дії, що тривають на території України, невизначеність із урожаєм меду (адже через це можемо недоотримати як мінімум 20-25% врожаю), наявні логістичні проблеми, вартість транспортування, цінові тренди тощо», — зазначає Анна Бурка.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Весняний апдейт. Пасіка на полі лохини збільшила кількість вуликів Весняний апдейт. Пасіка на полі лохини збільшила кількість вуликів Пасіка «Сад» (Львівська область), яка розташована на полі лохини, успішно збільшила кількість вуликів — додали ще два півкруги у напрямку півдня. 
Співпраця пасічник-агровиробник — виграшна історія для двох сторін, або Як уникнути потрави бджіл Співпраця пасічник-агровиробник — виграшна історія для двох сторін, або Як уникнути потрави бджіл

Співпраця та постійна комунікація між агровиробниками та пасічниками — це позитивний синергетичний ефект для двох сторін: +30% до врожаю фермеру та поле для збору меду пасічнику. 

Мультимедіа