Ефект від відміни мита ЄС український мед відчує з початком сезону

31 травня 2022, 10:20 2316

Ефект від відміни мита ЄС на поставки українського меду стане відчутним із початком нового медового сезону — тобто з липня-серпня, коли на ринку буде масова пропозиція меду, і компанії-експортери повністю відновлять активну роботу.

Про це AgroPortal.ua повідомила незалежний експерт Анна Бурка. 

Вона нагадала, що Україна є нетто-експортером меду, а основними напрямком експорту традиційно виступали країни Європи та США.

«Країни ЄС вважаються найбільшими у світі імпортерами меду, щорічно імпортуючи на рівні 173 тис. т (дані за виключенням торгівлі між країнами ЄС).

У 2021 р. Україна вдруге поспіль стала №1 серед постачальників меду до ЄС — близько 53,8 тис. т (31% у загальному обсязі імпортованого Європою меду). Серед наших основних конкурентів на цьому ринку — Китай, Аргентина та Мексика», — розповідає Анна Бурка. 

propData.content.image
Анна Бурка, незалежний експерт

«З одного боку, можна говорити, що відміна мита сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української продукції в країнах ЄС, а з іншого — це не компенсує втрачені виробництва та переробні потужності сходу та півдня України»

За словами експерта, з початку війни в Україні обсяги експорту (березень-квітень) за попередніми оцінками зменшились приблизно на 20% відповідно до аналогічних показників минулого року.  

«Однак водночас слід зазначити, що говорити про конкретні цифри експорту наразі неможливо, враховуючи воєнні дії, що тривають на території України, невизначеність із урожаєм меду (адже через це можемо недоотримати як мінімум 20-25% врожаю), наявні логістичні проблеми, вартість транспортування, цінові тренди тощо», — зазначає Анна Бурка.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua