Готові працювати на повну, але завантажені на 30%. Що стримує переробні підприємства

20 травня 2022, 06:33 2990

Місто Тростянець на Сумщині, яке знаходилося під окупацією впродовж місяця і зазнало руйнувань, обстрілів та бомбардувань, нині починає оживати. Відновлює свою роботу і переробне підприємство ТОВ «ТД Ельдорадо», яке спеціалізується на виготовленні пшеничного і житнього борошна та висівок під торговою маркою «Тростянецьке борошно».

«Окупація тривала майже місяць, а відчувалося, ніби вічність. Після звільнення міста нашими бійцями ми побачили болісну картину: розкрадений автопарк, розтрощений адмінкорпус, відсутність комп’ютерної техніки, також зникла готова продукція на суму близько 2 млн грн. Але то все матеріальне, ми надолужимо. Справжньою втратою для нас стала смерть нашого електрика Савченка Миколи Івановича. Нелюди його катували, а потім жорстоко вбили», — розповідає AgroPortal.ua генеральний директор компанії «ТД Ельдорадо» Валерій Чумаков.

За його словами, наразі складний час для країни і для кожного з нас, але незважаючи на обставини, підприємство працює, хоч виробничі потужності завантажені на 30-50%. 

propData.content.image
Валерій Чумаков, генеральний директор компанії «ТД Ельдорадо»

«Намагаємося знайти та закріпитися на нових ринках збуту. Наше борошно відповідає європейським стандартам, тому маємо надію на успіх. Окремо хочу подякувати нашим бійцям ЗСУ та ТРО, без них робота підприємства була б неможлива взагалі. Вірю в перемогу України та сподіваюся, що це станеться якнайшвидше»

Виробничі потужності дозволяють переробляти 5000 т зерна на місяць

За словами Валерія Чумакова, до війни на підприємстві працювало біля сотні співробітників, зараз роботою забезпечено більше третини команди. Мають сподівання, що скоро почнуть працювати усі.

«Війна сплутала всі карти. Якщо раніше ми буквально вигризали якісну пшеницю у аграріїв, то зараз на ринку її вдосталь. Ціну на власну продукцію не підіймаємо, навіть навпаки — зменшуємо», — розповідає директор.

Висока ціна на пальне та заблоковані порти додають проблем

Логістика завжди була конкурентною перевагою компанії «ТД Ельдорадо»: власний автопарк та залізнична колія забезпечували комфортну та швидку доставку до партнерів. Зараз частина доріг та залізничного покриття зруйновані, тому логістичний ланцюг порушено. 

«Окремою бідою для галузі є здорожчання палива вдвічі та заблоковані порти (99% гранульваних висівок експортувалося). А якщо і є можливість доставляти товари за кордон, то незначний обсяг продукції та очікування на кордоні, яке досягає майже 10 діб, спростовують економічну складову такого експорту. Вважаю розблокування портів рятівною соломинкою для українських підприємств, оскільки вивезти продукцію сухопутним шляхом майже неможливо», — пояснює Валерій Чумаков.

Він додає, що географія експорту продукції ТМ «Тростянецьке борошно» включає всю Україну, крім тимчасово окупованих територій. Це кондитерське виробництво: печиво, бісквіти, мафіни, рулети, торти, тістечка, еклери, борошно для круасанів, чіабати, крафтових хлібів, піци та лаваша. І окремий напрям — це борошно для всіх видів заморожених напівфабрикатів. Але тут також є складнощі, тому що довоєнні партнери повністю постраждали або працюють не на повну потужність. Тому компанія шукає нові ринки збуту, зокрема за кордоном, і вони є, але знову проблема в логістиці. 


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua