Техноблог: Посів без попереднього обробітку ґрунту в умовах недостатнього зволоження (ВІДЕО)

27 березня 2020, 06:36 5548

Посушлива осінь та безсніжна зима змусили багатьох аграріїв переглянути підходи до ведення сільського господарства, оскільки працювати за «старою схемою» за декілька років стане збитковою справою.

Компанія «Суффле Агро Україна», яка є ексклюзивним дистриб’ютором техніки виробництва SKY Agriculture, демонструє реальні приклади роботи унікальних французьких посівних комплексів MaxiDrill та EasyDrill, які придатні для роботи на полях з будь-яким типом обробітку ґрунту: оранка, mini-till, strip-till, крім того — можуть працювати по посівах сидератів. Саме з допомогою даних агрегатів можна зберегти вологу та отримати рівномірні сходи.

Посівний комплекс SKY EasyDrill в залежності від ширини захвату (від 3 до 8 м) агрегатується з тракторами потужністю від 100 до 310 к.с. Висіває до чотирьох культур одночасно на дві різні глибини. Також дає можливість змішувати добрива.

 

Першими показуємо посіви в с. Болган Піщанського району Вінницької області. В ТОВ СП «Еліт Агро» восени після сидератів та соняшнику висівали озиму пшеницю та ячмінь. Посів відбувався демонстраційною сівалкою SKY Easy Drill.

У господарстві відмічають, що в період посіву була досить посушлива погода, лише за рахунок покривних культур вдалося зберегти накопичену вологу, яка була необхідна для старту рослин.

В даному регіоні земля має досить глинясту породу. Проблема, з якою можна стикнутися при посіві, — налипання ґрунту на сошники сівалки, і як результат — забивання. Але SKY Easy Drill є монодисковою анкерною сівалкою, тому проблем із забиванням немає. Потрібно відмітити, що посів сидератів якраз відбувався у дощову погоду.

Тиск на сошник складає до 250 кг, тому сівалка дає змогу сіяти в посушливих умовах.

Завдяки унікальній конструкції висівної секції ми маємо змогу переносити центр ваги на передню чи задню частину висівної секції в залежності від умов сівби. При перезволоженомуґрунті — на передні колеса, за сухих умов — на прикочуючі котки для якісного контакту насіння з ґрунтом.

Порівняти сходи та перейняти досвід приїхав головний агроном СФГ «Прогрес» (Одеська обл.) Олег Бондаренко. Він каже, що біологічний потенціал даної озимої пшениці — 9 т/га в умовах недостатнього зволоження.

«На посів озимини витратили: 4,6 л/га — на вертикальний обробіток і, зокрема, посів — 5 л/га. Навіть якщо округлити — до 10 л/га. На інших полях, без вертикального обробітку — 6-8 л/га. Я сію без дискування та культивації», — розповідає керівник ТОВ СП «Еліт Агро» Павло Киглюк. 

Агроном СФГ «Прогрес» порівняв витрати палива під час посівної — в середньому 28 л/га. 

Роман Яценко
Роман Яценко 

«Восени ми виконали посів механічною 3-метровою сівалкою Easy Drill на трьох полях. Звичайно, є недолік — де-не-де рядки заходять один на один, оскільки сівалка була без маркерів. Потрібен був час, поки механізатор привчився до агрегату. Але все зійшло рівномірно, культура на сьогодні розвивається добре», — коментує менеджер з розвитку продажів сільськогосподарської техніки компанії «Суффле Агро Україна» Роман Яценко.

Також він додає: «Складність була в тому, що перед посівом був виконаний лише вертикальний обробіток ґрунту на глибину 5 см. І поле не настільки підживлене, як інші, тому були застереження у розвитку культури. Ми очікували гіршого».

Павло Киглюк наголошує, що Easy Drill перекриває нерівності поверхні до 10 см. «У нас є частина, де посів виконувався не те що без обробітку, а по «глибокому нулю» — по пенькам. Агрофон — польова дорога. Але і тут посіви всі однорідні», — каже фермер.

 

Як працюють SKY Easy Drill та SKY MaxiDrill в інших регіонах, розповімо та покажемо в наступних публікаціях рубрики «Техноблог».


Для довідки: компанія «Суффле Агро Україна» є ексклюзивним дистриб’ютором техніки виробництва SKY Agriculture i представляє на ринку України 2 посівних комплекси MaxiDrill та EasyDrill. Обидва агрегати виготовляються у Франції на заводах компанії Sulky, яка вже відома українським фермерам як виробник розкидачів мінеральних добрив.