Посушлива осінь та безсніжна зима змусили багатьох аграріїв переглянути підходи до ведення сільського господарства, оскільки працювати за «старою схемою» за декілька років стане збитковою справою.

Компанія «Суффле Агро Україна», яка є ексклюзивним дистриб’ютором техніки виробництва SKY Agriculture, демонструє реальні приклади роботи унікальних французьких посівних комплексів MaxiDrill та EasyDrill, які придатні для роботи на полях з будь-яким типом обробітку ґрунту: оранка, mini-till, strip-till, крім того — можуть працювати по посівах сидератів. Саме з допомогою даних агрегатів можна зберегти вологу та отримати рівномірні сходи.

Посівний комплекс SKY EasyDrill в залежності від ширини захвату (від 3 до 8 м) агрегатується з тракторами потужністю від 100 до 310 к.с. Висіває до чотирьох культур одночасно на дві різні глибини. Також дає можливість змішувати добрива.

 

Першими показуємо посіви в с. Болган Піщанського району Вінницької області. В ТОВ СП «Еліт Агро» восени після сидератів та соняшнику висівали озиму пшеницю та ячмінь. Посів відбувався демонстраційною сівалкою SKY Easy Drill.

У господарстві відмічають, що в період посіву була досить посушлива погода, лише за рахунок покривних культур вдалося зберегти накопичену вологу, яка була необхідна для старту рослин.

В даному регіоні земля має досить глинясту породу. Проблема, з якою можна стикнутися при посіві, — налипання ґрунту на сошники сівалки, і як результат — забивання. Але SKY Easy Drill є монодисковою анкерною сівалкою, тому проблем із забиванням немає. Потрібно відмітити, що посів сидератів якраз відбувався у дощову погоду.

Тиск на сошник складає до 250 кг, тому сівалка дає змогу сіяти в посушливих умовах.

Завдяки унікальній конструкції висівної секції ми маємо змогу переносити центр ваги на передню чи задню частину висівної секції в залежності від умов сівби. При перезволоженомуґрунті — на передні колеса, за сухих умов — на прикочуючі котки для якісного контакту насіння з ґрунтом.

Порівняти сходи та перейняти досвід приїхав головний агроном СФГ «Прогрес» (Одеська обл.) Олег Бондаренко. Він каже, що біологічний потенціал даної озимої пшениці — 9 т/га в умовах недостатнього зволоження.

«На посів озимини витратили: 4,6 л/га — на вертикальний обробіток і, зокрема, посів — 5 л/га. Навіть якщо округлити — до 10 л/га. На інших полях, без вертикального обробітку — 6-8 л/га. Я сію без дискування та культивації», — розповідає керівник ТОВ СП «Еліт Агро» Павло Киглюк. 

Агроном СФГ «Прогрес» порівняв витрати палива під час посівної — в середньому 28 л/га. 

Роман Яценко
Роман Яценко 

«Восени ми виконали посів механічною 3-метровою сівалкою Easy Drill на трьох полях. Звичайно, є недолік — де-не-де рядки заходять один на один, оскільки сівалка була без маркерів. Потрібен був час, поки механізатор привчився до агрегату. Але все зійшло рівномірно, культура на сьогодні розвивається добре», — коментує менеджер з розвитку продажів сільськогосподарської техніки компанії «Суффле Агро Україна» Роман Яценко.

Також він додає: «Складність була в тому, що перед посівом був виконаний лише вертикальний обробіток ґрунту на глибину 5 см. І поле не настільки підживлене, як інші, тому були застереження у розвитку культури. Ми очікували гіршого».

Павло Киглюк наголошує, що Easy Drill перекриває нерівності поверхні до 10 см. «У нас є частина, де посів виконувався не те що без обробітку, а по «глибокому нулю» — по пенькам. Агрофон — польова дорога. Але і тут посіви всі однорідні», — каже фермер.

 

Як працюють SKY Easy Drill та SKY MaxiDrill в інших регіонах, розповімо та покажемо в наступних публікаціях рубрики «Техноблог».


Для довідки: компанія «Суффле Агро Україна» є ексклюзивним дистриб’ютором техніки виробництва SKY Agriculture i представляє на ринку України 2 посівних комплекси MaxiDrill та EasyDrill. Обидва агрегати виготовляються у Франції на заводах компанії Sulky, яка вже відома українським фермерам як виробник розкидачів мінеральних добрив.