Ціни стримують реалізацію сирів

16 травня 2022, 15:24 388

Продажі сиру в травні не вийшли на довоєнний рівень, однак ситуація виглядає краще в порівнянні з двома минулими місяцями.

Про це йдеться у повідомленні «Інфагро».

«Щоправда, оператори нарікають, що останніми днями вже не вдається збільшувати продажі. Не виключено, що ринок так відреагував на досить високі ціни. Самі виробники не дуже суттєво підняли їх, а от дистриб’ютори і мережі закладають значно більшу маржу в порівнянні з довоєнним часом. При таких цінах і зниженій купівельній спроможності українців торгівлі, мабуть, прийдеться вгамувати свої апетити, а виробники знову будуть вимушені повертатися до розпродажу за зниженими цінами. Інакше реалізація сиру істотно знизиться», — вважають експерти.

Імпорт сиру знову відновлюється, і він буде надалі зростати, оскільки цей товар не вилучено з переліку критичного імпорту. 

«Експорт минулого місяця майже відповідає довоєнним рівням.

А от зовнішні продажі сирних продуктів істотно знизились. Продавці не готові стимулювати їх зниженням цін. Вартість логістики через 5 країн до Казахстану (основний імпортер) збільшилась мінімум удвічі», — пояснюють аналітики.