Corteva випустила серію освітніх відеороликів для школярів

03 жовтня 2021, 10:10 1848

Серія наукових відео з провідними українськими вченими про складні аспекти біології, які впливають на сільське господарство, біотехнології, проблеми грунтів, зміни клімату, життя комах-запилювачів і т.п. вийшла на YouTube-каналі для школярів і школярок.

Ролики підготовлені в рамках наукової освітньо-грантової програми Scientibattle, йдеться в повідомленні міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience.

Програма Scientibattle, яка стартувала на початку вересня, заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, імплементаційний партнер програми — Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності». Програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України, Малої академії наук. Мета Scientibattle — сприяти популяризації агробіологічних наук серед школярів і школярок та розвитку їхнього потенціалу в сільському господарстві.

В серію входить шість відео:

Загрозливі рослини, які шкодять здоров'ю людей і землі - Олексій Коваленко, кандидат біологічних наук, науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАН України, автор книги «Фрукти проти овочів».

Історія формування ґрунтів та їх значення в екосистемі — Олена Паренюк, кандидатка біологічних наук, яка досліджує бактерії в ґрунтах зон відчуження Чорнобиля і Фукусіми, а також вивчає бактерії, що живуть в радіоактивної лаві всередині Чорнобильського саркофагу.

Комахи, які можуть вирішити долю людства — Григорій Попов, ентомолог, один з авторів Червоної книги України, який 15 років пропрацював в Донецькому ботанічному саду НАН України.

Мікроорганізми, віруси і взаємодія бактерій і рослин — Ірина Бровко, мікробіологиня, директор з науки і виробництва компанії «Біонорма».

Клімат та його вплив на сільське господарство — Світлана Краковська, кліматологиня та  метеорологиня, завідувачка лабораторією прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, національна експертка проєкту Clima East і перша жінка-українка учасниця Другої української антарктичної експедиції.

Модифікація генетичних кодів і генетично модифіковані організми — Оксана Півень, генетикиня, докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, яка є визнаною в Україні експерткою з методу редагування геному CRISPR/Сas9.

«Зацікавити школярів і школярок природничими науками, розповідаючи їм в доступній формі про глобальні процеси в біології, житті на землі і існуванні всього живого — кращий спосіб привернути їх увагу до сільського господарства. Адже від розвитку цієї інноваційної, наукомісткої і сучасної галузі залежить продовольча безпека всього світу. Для Corteva Agriscience залучення молоді до сільського господарства — одна з основ майбутнього галузі, якій присвячена частина Цілей сталого розвитку 2030», — коментує координаторка проєкту Scientibattle, консультант з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Україні Наталія Гузенко.

Крім серії відео, програма Scientibattle містить шкільні наукові змагання для учнів і учениць 10-11 класів загальноосвітніх середніх шкіл України державної форми власності, які перебувають на території населених пунктів розміром до 100 000 осіб; грантовий конкурс для команд шкіл на реалізацію мікропроєктів, які сприяють просуванню аграрної грамотності серед молоді, а також надання їм навичок для підтримки і інтеграції напрямку сільського господарства в своїй школі; віртуальний табір з біологічних наук для дівчат — команд з учениць шостих класів шкіл-учасниць наукових змагань, який відбудеться протягом осінніх канікул в жовтні 2021 року з метою заохочення їх займатися природничими науками і подолати гендерну нерівність. Очікується, що в проєкті Scientibattle візьмуть участь близько 1200 учнів зі шкіл по всій території України.


Для довідки: Corteva Agriscience — це публічна, глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка надає фермерам у всьому світі найповніше портфоліо в галузі — включаючи збалансований та різноманітний вибір насіння, засобів захисту сільськогосподарських культур та цифрові рішення, орієнтовані на максимізацію продуктивності для підвищення врожайності та рентабельності. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне працювати з зацікавленими сторонами всієї продовольчої системи, виконуючи своє зобов«язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Corteva Agriscience стала незалежною публічною компанією 1 червня 2019 року. Раніше компанія була сільськогосподарським підрозділом DowDuPont.