Євросоюз збільшує імпорт молочної продукції з України

01 липня 2022, 13:32 1937

Торгівля молочною продукцією з Україною різко скоротилася, але імпорт ЄС з України збільшується.

Такі дані Європейської асоціації молочної торгівлі Eucolait навів партнер проєктів аналітичного агентства «Інфагро» Максим Фастєєв, пише Milkua.info.

Як зазначили в Eucolait, виробництво молока в основних експортних регіонах скорочується через високі витрати на виробництво, погодні явища, екологічні обмеження, а також робочі та логістичні проблеми. 

«Доступність і ціни на корми, добрива та енергоносії викликають серйозні занепокоєння в Європі, але принаймні частина поточного зниження, схоже, має структурний характер», — зазначають експерти. 

На їхню думку, війна сильно впливає на весь ланцюг постачання молочної продукції, спричиняючи інфляцію та загрожуючи глобальній продовольчій безпеці.

«Світовий попит на молочну продукцію залишається стабільним, а закупівельна активність у Південно-Східній Азії компенсує втрати в Китаї. Проте рекордно високий рівень цін вплинув на імпорт у чутливих до цін регіонів. Зменшення доступності молока відображається у сповільненні світової торгівлі в І кварталі», — додають спеціалісти.

Наслідки зростання інфляції в поєднанні з уже високими споживчими цінами на молочні продукти, ширші макроекономічні перспективи, проблеми з попитом і пропозицією Китаю, посилені війною, виглядають як ключові параметри на майбутнє, пояснюють в Eucolait.