Українські чіпси з історією та дійсно картопляні

22 лютого 2022, 06:14 351

Джерело фото: Zolotysti // Instagram

Картопляні чіпси є улюбленими снеками і дорослих, і дітей. І не дивно: адже хіба можна встояти перед хрумкими та ідеально приправленими скибочками?

Чіпси «Золотисті» — одні з найпопулярніших серед українців. Виробник цього продукту — ТМ «Чіпси Золотисті» ТОВ «Шполянський завод продтоварів» — має усталені традиції виробництва чіпсів-пластинок, що виготовляються з сухого картопляного пюре. 

Сировина для «Золотистих»

«Процес приготування чіпсів починається з підготовки сухих компонентів, а саме суміші, до якої входить: сухе картопляне пюре, кукурудзяний крохмаль, кукурудзяне борошно, пшеничне борошно, сіль кухонна. Наші чіпси «Золотисті» є саме картопляними, адже картопляного пюре — найбільше в складі. Основну сировину доводиться імпортувати, оскільки в Україні картопляне пюре не виробляється.

Імпорт відбувається з Білорусі та Німеччини. Хочу зазначити, що для виробництва стограмової пачки чіпсів «Золотисті» на початковому етапі потрібно приблизно 270 грамів картоплі! Всі інші складники — вітчизняні», — розповідає начальник цеху з виробництва чіпсів ТОВ «Шполянський завод продтоварів» Ірина Хоменко.

30 років на ринку

Виробництво розпочалося в 1991 році з випуску класичних чіпсів фасуванням 400 грамів. За роки існування цеху підприємство ретельно відстежувало симпатії споживачів і обрало 8 смаків, які найбільше сподобалися українцям. Серед усіх смаків досі є «ті самі» — за рецептурою 1991 року. Це «Орігінальні Золотисті» — в них повністю збережено технологію і смак.

«На теперішній час у цеху з виробництва чіпсів працює 2 лінії. Маємо різноманітне фасування, що дає можливість значно розширити ринки збуту», — зазначає Ірина Хоменко.

Чіпси «Золотисті» експортуються до США, Канади, Німеччини, Чехії, Латвії, Литви, Польщі, Молдови, Грузії та Італії.

З упевненістю можна стверджувати, що чіпси «Золотисті» — єдині в Україні з історією понад 30 років та дійсно картопляні серед тих, що є у продажу. Міжнародна система безпечності ІSO 22000 — свідчення бездоганної якості продукції ТМ «Чіпси Золотисті». 

Стабільна якість

Чіпси смажаться всього декілька секунд на відміну від звичайних «різаних» — які обсмажуються декілька хвилин. Це дає змогу зберегти максимум корисних речовин.

«Наші чіпси виготовляються шляхом обжарювання дуже короткий час і тільки в соняшниковій дезодорованій олії. Цей продукт не містить консервантів і барвників. Технологи виробничої лабораторії працюють над тим, щоб якість продукції завжди була стабільною. Рецептура чіпсів «Золотисті» запатентована», — додає начальник цеху з виробництва чіпсів.

Картопляні чіпси є сезонним продуктом, традиційно пік його споживання припадає на весну-літо та початок осені. Вони чудово поєднуються з пивом, втамовують голод, дають можливість насолодитися різноманітністю смаків.

Оскільки чіпси — дуже ситна закуска, їх можна купувати під перегляд кінофільму або ж для вечірки в компанії друзів.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua