Локальний моніторинг: середня температура по полю та захист посівів

28 травня 2024, 06:45 516

Весняна посівна в Україні вже на фінальній стадії: аграрії досівають сою та кукурудзу, висіяли соняшник, вносять ЗЗР на культури, аби побороти хвороби, бур'яни та шкідників. Сільгоспвиробники використовують перевірені схеми обробок, випробовують нове, працюють ефективними препаратами, які забезпечують результат і не шкодять культурам.

Похолодання, яке цієї весни спостерігалося майже в усіх областях України досить пізно, нашкодило більшості культур. Пригальмувались ріст і розвиток рослин, до того ж заморозки завдали додаткового стресу культурам. А коли похолодання поєдналося із внесенням засобів захисту, відбулося подвійне навантаження на культуру.

Озимина на Черкащині готова до цвітіння

Як розповів менеджер агроплатформи LNZ Hub Сергій Вовк, стан озимої пшениці сьогодні хороший. Культура проходить фазу початок колосіння і незабаром розпочне цвісти. Вже провели гербіцидні обробки на пшениці, наразі працюють фунгіцидами: вже провели два внесення проти хвороб, якщо доцільно, можна планувати третю обробку.

«Цього року проявлялися кореневі гнилі на пшениці. Також, як завжди, септоріоз, плямистості та фузаріозні гнилі зерна та колосу пшениці. Ми застосовували два внесення фунгіцидів бренда DEFENDA: перше внесення — Абсолют і Парацельс, друге — Дот і Старк», — зазначає Сергій Вовк.

Аграрії досівають сою та планують схему захисту культури

Висів сої триває в усіх регіонах, але на різних стадіях: аграрії півдня вже закінчили посів культури, а центральні і північні регіони на стадії завершення. Менеджер агроплатформи LNZ Hub радить сільгоспвиробникам планувати захист сої з урахуванням погодних умов, які склалися, й тих, які прогнозуються.

propData.content.image
Сергій Вовк, менеджер агроплатформи LNZ Hub

На мою думку, на сої дуже важливо було цього року внести ґрунтову схему першочергово, оскільки основна маса бур'янів зійшла нерівномірно. Частина бур’янів з’явилася спочатку, а інша частина — після похолодання. А на другому етапі варто було прибрати бур’яни, які зійшли пізніше.

Соя досить теплолюбива культура, тому для неї оптимальний температурний режим — не менше +10-12°С. Але при цьому соя вимагає досить багато вологи для свого проростання. Тому потрібно дотриматися балансу, щоб було тепло, і ще дістати до вологи.

Після заморозків кукурудза відновлюється. Рекомендації щодо захисту

На момент заморозків кукурудзу в Черкаській області вже досіяли, і зараз вона має 2-3 листочки, а подекуди й більше. Сергій Вовк розповів: «Похолодання і приморозки, які були буквально нещодавно, дещо пригнітили кукурудзу, вона має блідуватий відтінок. Пригальмувалося споживання нею елементів живлення, але наразі культура відновлюється, і ми бачимо хороші перспективи. Повертається тепла погода, і я думаю, що за кілька днів кукурудза досягне свого нормального стану».

За словами фахівця, для кукурудзи цього року дуже важливе було внесення ґрунтової схеми, особливо на більш забур'янених полях. Тому що на початкових стадіях росту кукурудза розвивалася досить повільно, і бур'яни складали для неї суттєву конкуренцію. Тому той, хто захистив від бур'янів культуру на початкових етапах, має досить виграшну ситуацію. А другу хвилю бур’янів варто підчистити страховими гербіцидами.

propData.content.image
Сергій Вовк, менеджер агроплатформи LNZ Hub

Ми використовували стандартні схеми від DEFENDA, як і в минулі роки. Це Сора-Нет і Айдахо ґрунтово, а потім Сумаро і Муссон по сходах.

Соняшник. Строки сівби та цьогорічні загрози

«Соняшнику цього року може суттєво шкодити дротяник, який почав з'являтися відразу після потепління. Тому дуже важливо було перед сівбою обробити насіння інсектицидними протруйниками», — говорить експерт.

За словами Сергія Вовка, соняшник давно вже повинен бути висіяний, зокрема на Черкащині сівбу закінчили, адже дану культуру можна сіяти дещо раніше за сою та кукурудзу.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua