У Польщі очікують на небувалий урожай яблук

16 липня 2022, 07:00 3455

Сезон яблук у Польщі обіцяє бути хорошим, з набагато більшими обсягами, ніж торік, навіть незважаючи на те, що деякі фермери відмовилися від їх вирощування через невдалий минулорічний сезон.

«Погода була чудовою для яблук на деревах, це призвело до збільшення обсягів. У моїх садах зазвичай збираємо 800 т яблук, а цього року розраховую на 1600 т, тому обсяги подвоїлися», — пояснює власник компанії Sarafruit Мохамед Мараван.

Він додає, що очікується дуже високе виробництво яблук, хоча є фермери, які його припинили, тому неясно, яким буде загальний обсяг виробництва в Польщі.

«Минулий сезон був не дуже прибутковим для фермерів, оскільки витрати на виробництво були дуже високими, а ціни — дуже низькими. В результаті деякі фермери вирішили не збирати всі свої яблука і просто залишили їх на деревах. Інші змогли отримати прибуток за рахунок експорту та продовжили інвестувати у свої сади у майбутньому сезоні. Чи буде вища врожайність позитивною для фермерів, залежатиме від ціни. Наприклад, я займаюсь лише експортом, тому не продаю яблука на внутрішньому ринку, де ціни нижчі. І якщо буде небувалий урожай, це також може призвести до зниження цін на експорт, тож подивимося, як це збалансується», — розповідає Мохамед Мараван.

Деякі польські виробники фруктів та овочів побоювалися нестачі робочої сили цього року через війну в Україні. Мараван вважає, що ціна робочої сили зростатиме, але має бути достатньо людей, які бажають працювати.

«Незважаючи на війну в Україні, я відчуваю, що ми ще матимемо достатньо робочої сили для збору врожаю цього сезону. Звичайно, це означатиме збільшення витрат, оскільки нам доведеться платити працівникам трохи більше, але знайти робочу силу не буде проблемою», — упевнений він.

Оскільки основним ринком збуту Sarafruit є Єгипет, для успішного сезону необхідно вирішити проблеми, пов'язані з тим, що Центральний банк не проводить операції з імпорту. Це стосується не тільки яблук, а й усього імпорту до Єгипту. Тому для польських експортерів вирішення цього питання є вкрай необхідним.


AgroPortal.ua за матеріалами Freshplaza