Сади та теплиці: заявку на державні гранти можна подати через Дію

10 липня 2022, 13:30 1941

Нова урядова програма «єРобота» стартувала з 1 липня. Тепер через «Дію» можна подавати заявки на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для нової кар’єри.

Наразі почали діяти нові грантові програми, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

Зокрема, на  часткову компенсацію вартості створення теплиць пропонується отримання гранту у розмірі 5-7 млн грн. Очікувана кількість грантів — 3 тисячі на рік. Бюджет програми — 7 млрд грн. Програма розрахована на приватних підприємців, аграрні компанії, фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менш як 7 років.

Кошти можна буде витратити на будівництво, закупівлю технічного обладнання, посівного матеріалу та добрив. Введено принцип співфінансування: для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — підприємець. Щоб отримати грант, потрібно подати заявку через «Дію» або уповноважений банк. Ключова вимога — працевлаштування робітників та сплата податків.

Також можна отримати гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства. Йдеться про часткову компенсацію вартості садів. Держава надаватиме від 300 до 400 тис. грн на гектар садів. Це приблизно 70% середньої вартості висадки. Заплановано гранти для висадження 10 тис. га нових садів. Бюджет програми — 4 млрд грн. Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 7 років. Проєкт саду може бути від 1 до 25 га. Кошти також надходитимуть на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.