Випуск свіжих молочних продуктів: темпи росту значно сповільнились

23 травня 2022, 17:13 486

Виробництво свіжих молокопродуктів ще продовжує зростати, але темпи цього росту істотно зменшились.

Як повідомляють аналітики «Інфагро», це відбувається не тому, що у виробників обмежені можливості нарощування виробництва, а через те, що споживчий попит стає обмеженим. Українці повертаються з-за кордону, однак платоспроможність населення погіршується, а інфляція стрімко зростає.

«Зважаючи на обмежений попит, виробники зараз уже не можуть збільшувати ціни на свіжі молочні продукти. Хоча в магазинах зростання цін ще не припиняється, але в цьому випадку основна причина — здорожчання логістики. Слабкий попит на фоні зростання пропозиції сприяє відновленню призабутого маркетингового інструменту — акційних розпродажів. Це означає, що прибутковість виробників молокопродуктів знову знизиться», — прогнозують спеціалісти. 

Найближчими тижнями кардинальних змін на ринку свіжих молокопродуктів не відбудеться, вважають вони. Вірніше, безпосередньо виробники піднімати ціни не будуть, а от в магазинах вони нижчими не стануть, зважаючи на нинішню вартість транспортних перевезень в Україні.

«Імпорт свіжих молокопродуктів поки що особливо не впливає на загальне збільшення пропозиції, правда, якщо не зважати на гуманітарні поставки, які досить суттєві, і їх складно порахувати. В цілому за минулий місяць до країни було завезено незначний обсяг молока і кисломолочних продуктів, який не можна розцінювати як конкуренцію для вітчизняних виробників. У поточному місяці імпорт буде значно меншим, оскільки свіжі молокопродукти вже виключено зі списку критичного імпорту», — підсумували експерти.