Садівників та ягідників чекає складний сезон

29 березня 2022, 08:00 2555

Сезон розпочався, і, з урахуванням обставин, він буде доволі складним для виробників ягід і фруктів. Фермери не мають ресурсів, найбільшими потребами є пальне, ЗЗР, а також потрібні кошти на виплату зарплат працівникам та оплату енергоносіїв.

Про це AgroPortal.ua повідомив власник ягідної ферми «ФайнаBerry», яка знаходиться за 20 км від Львова, Микола Стецьків.

«Минулого року малих фермерів, зокрема ягідників, які подавались на отримання державної компенсації, недофінансували. Вони не отримали кошти і не змогли належно підготуватися до початку сезону. Вже зараз ЗЗР подорожчали на 30-50%, деякі добрива зросли в ціні на 100%, а вартість пального — взагалі катастрофа», — розповідає Микола Стецьків.

Він додає, що наразі найскладніше малим фермерам, які мають не так багато доступних фінансових можливостей, адже зазвичай застави для кредитування у банках вони не мають.

«Деякі банки надають кредити аграріям, але лише тим, у кого земельний фонд від 100 га. А що робити меншим фермерам? Чомусь у нас знецінюють фермерів-ягідників, применшуючи їхню важливість. Так, зерно — це хліб, але немає такого сільськогосподарського продукту, який би був неважливий чи непотрібний», — впевнений Микола Стецьків.

За його словами, у ягідників цього сезону не стоїть питання, як заробити, а лише — як вижити, оскільки люди не матимуть грошей, а ринок буде географічно зміщений. Також «ФайнаBerry» матиме лише 5 працівників, оскільки немає фінансової змоги найняти більше.

«Якщо війна закінчиться в квітні, на початку травня буде можливість заробити на зарплату людям та покрити всі видатки», — впевнений Микола Стецьків.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua